Temat: Odfiltrowanie maili z załącznikiem typu GIF poniżej 40kb

Witam,

Mam problem z ustawieniem filtra który wyłapywałby maile wg opisanej w temacie zasady. Skorzystanie z filtra:

"PLIK maska nazwy *.gif jest załaczony" niestety nie działa (tak samo jak %.gif, .gif, gif). Działa jedynie gdy wpiszę nazwę konkretnego pliku, ale przecież nie o to w tym przypadku chodzi.

Help TheBat! nie podaje jaka powinna być składnia maski nazwy.

Czy ktoś z was może mi podpowiedzieć taką składnię?

2

Odp: Odfiltrowanie maili z załącznikiem typu GIF poniżej 40kb

Highlander napisał/a:

Help TheBat! nie podaje jaka powinna być składnia maski nazwy.
Czy ktoś z was może mi podpowiedzieć taką składnię?

U mnie działa zgodnie ze składnią *.gif. Nie napisałeś w której wersji programu masz takie kłopoty, a być może ten błąd tam występuje. Jak sprawdzasz wielkość załącznika? W filtrze raczej nie jest to możliwe.

3

Odp: Odfiltrowanie maili z załącznikiem typu GIF poniżej 40kb

TheBat! wersja 3.5.22.

Wielkość sprawdzam dla całej wiadomości. Chyba że źle kombinuję (tzn. filtr sprawdza wielkość wiadomości bez załączników).

4

Odp: Odfiltrowanie maili z załącznikiem typu GIF poniżej 40kb

Highlander napisał/a:

Wielkość sprawdzam dla całej wiadomości. Chyba że źle kombinuję (tzn. filtr sprawdza wielkość wiadomości bez załączników).

Rozmiar wiadomości sprawdzany przez filtr dotyczy całej wiadomości (razem z załącznikami). Nie ma możliwości wyodrębnienia rozmiaru załącznika za pomocą filtru, co może być częściowo uzasadnione chociażby użytym kodowaniem transportowym. Konieczność rozkodowywania wiadomości w celu poznania rozmiaru załącznika spowolniłaby działanie filtru i zapewne dlatego autorzy nie zdecydowali się na takie rozwiązanie.

5

Odp: Odfiltrowanie maili z załącznikiem typu GIF poniżej 40kb

W sumie kwestia wielkości załącznika nie ma tutaj wielkiego znaczenia. Testowałem też te opcje rozdzielnie i jestem pewien że opcja *.gif nie wychwytuje gifów w załącznikach.

Widocznie moja wersja TheBat! ma błąd w filtrach sad skoro u Ciebie działa.