1

Temat: problem- wysyłanie poczty/ wersja 3.02.10

Witam!
Nie wiem czemu ale od kilku dni nie mogę wysyłać poczty. Odbierać mogę. Wyskakuje mi bład "Nie mozna połaczyc sie z serwerem". Nie instalowałam ostatnio żadnych programów, które by mogły zablokować wysyłanie poczty takie jak Internet Anonym, firewall jest odblokowany na pocztę więc naprawdę nie rozumiem w czym rzecz. Komputer jest czysty. Może wiecie w czym rzecz?

2

Odp: problem- wysyłanie poczty/ wersja 3.02.10

Ja również proszę o pomoc  mam taki sam problem co "rolka".  The Bat pocztę odbiera ale nie wysyła (komunikat Nie można połączyć z serwerem) i nie jest to napewno problem autoryzacji. Czy może być to związane z "Kopią zapasową" (kontakty,ustawienia,emaile) bo takową robiłem po reinstlacji windowsa.

3

Odp: problem- wysyłanie poczty/ wersja 3.02.10

Skape informacje aby pomoc. Przedewszystkim z jakiego serwra korzystacie? Problem przejawia sie na jednym albo wszystkich kontach? Ostanio jest w modzie blokowanie portu 25 przez dostawcow internetu.

4

Odp: problem- wysyłanie poczty/ wersja 3.02.10

Witam,
Ja mam dokładnie taki sam problem- Bat 3.51.10
Myślę ,że to wina konfiguracji sieci lub providera internetowego.
Ja korzystam z DSL z SBC (USA) jest to sieć WIFI ,do której podłączone jest 7 osób.
Jeżeli SBC blokuje port 25 to jak to obejść? Może ktoś wie jak przekonfigurować klienta poczty tak,aby również wysyłał a nie tylko pobierał pocztę,bo wysyłanie z WWW jest irytujące...
Zaznaczam,że próbowałem OE i Firebirda i maja dokładnie ten sam problem z wysyłaniem.pozdro

5

Odp: problem- wysyłanie poczty/ wersja 3.02.10

PS aha - używam płatnej poczty na Interii i na onecie, serwery i hasła są wpisane dobrze i jestem tego pewien
i oczywiście używałem nie firebirda tylko tunderbirda
pozdro

6

Odp: problem- wysyłanie poczty/ wersja 3.02.10

Płatna poczta na Interii i Onecie chyba ma SSL/TLS? Jak tak to użyj portów bezpiecznego połączenia - no chyba że są blokowane, a wtedy to kontakt a administratorem sieci by podał alternatywny serwer do wysyłki i jego ustawienia.

7 (edytowany przez Andy 2006-10-22 22:21:00)

Odp: problem- wysyłanie poczty/ wersja 3.02.10

Niechce robic zadnej reklamy ale z blokowaniem portu 25 mialem doczynienia po zmianie dostawcy internetowego. Rozwiazalem to przez zalozenie konta na Gmaili ktory bez problemu komunikuje na portach SSL. Ma ciekawe darmowe funcje i jest mozliwosc obejscia tego problemu. Przekierowujac poczte na Gmaila a nastepnie po autoryzacji mozna wlaczyc taka funcje ze Gmail przy wysylaniu poczty bedzie podpisywac wiadomosci kontem z innego serwra. Potrzebne jest tylko zaproszenie do zalozenia konta ( jezeli potrzebujesz zaproszenie to daj znac, mam jeszcze wolny limit).

8

Odp: problem- wysyłanie poczty/ wersja 3.02.10

Witam!
dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.Rozwiązałem ten problem korzystając z podpowiedzi lazika.
Ustawiłem wysyłkę na TLS port 465 i poszło! smile
pozdrawiam!