1 (edytowany przez mrkramer 2006-10-25 19:48:17)

Temat: Szablon z ksiazki - nie dziala

Witam

Nie wiem dlaczego, ale nie dziala mi zdefiniowany szablon dla konkretnej grupy w ksiazce adresowej.
Sprobuje to krotko opisac.

Mam grupe w ksiazce o nazwie moj_grupa_1. W niej utworzylem szablon na zakladce "przekazywane wiadomosci", ktory wyglada mniejwiecej tak:

%cursor

------------------
%fromname
%fromaddr
------------------
jakis rysunek
zrobiony ze
znakow ascii
------------------

[*]nazwy makr pisalem z glowy wiec nazwy moga troche odbiegac, ale w szablonach glownych dzialaja.


Zarowno w wyslanych jak i w odebranej wiadomosci (wyslalem na probe do siebie na inne konto e-mail) nie zostaly zastosowane szablony z ksiazki, tylko te zdefiniowane jako ogolne.

W dokumentacji przeczytalem ze szablony zdefiniowane dla uzytkownika maja najwyzszy priorytet, pozniej w kolejnosci sa szablony dla grupy, a na koncu brane sa pod uwage szablony konta. Tymczasem dziala to u mnie jakby troche odwrotnie.

Jak zrobic zeby nie korzystal z szablonow ogolnych tylko bral te ktore sa zdefiniowane w ksiazce?

2

Odp: Szablon z ksiazki - nie dziala

mrkramer napisał/a:

Mam grupe w ksiazce o nazwie moj_grupa_1. W niej utworzylem szablon na zakladce "przekazywane wiadomosci", ktory wyglada mniej wiecej tak:

...

Zarowno w wyslanych jak i w odebranej wiadomosci (wyslalem na probe do siebie na inne konto e-mail) nie zostaly zastosowane szablony z ksiazki, tylko te zdefiniowane jako ogolne.

Skoro zdefiniowałeś szablon tylko dla wiadomości przekazywanych, to nie możesz wymagać by działał on dla nowych wiadomości, zaś szablony dla wiadomości odebranych po prostu nie istnieją (ponieważ tylko nadawca decyduje o ich wyglądzie).

3 (edytowany przez mrkramer 2006-10-25 20:03:54)

Odp: Szablon z ksiazki - nie dziala

Oj zle to napisalem. Przepraszam

Przekazalem jakas wiadomosc i w wyslanych zobaczylem ze nie wkleil nowego szablonu.
Stworzylem wiec nowy wpis w ksiazce i zrobilem szablon dla nowej wiadomosci (wzmianka w poprzednim mailu ze wyslalem do siebie na inne konto e-mail). I tez nie zadzialal.

Za szybko myslalem, a za wolno pisalem, stad zyszlo zaprzeczenie w pierwszym poscie.

4 (edytowany przez mrkramer 2006-10-25 20:19:53)

Odp: Szablon z ksiazki - nie dziala

Zygmunt napisał/a:

[...zaś szablony dla wiadomości odebranych po prostu nie istnieją (ponieważ tylko nadawca decyduje o ich wyglądzie).

Wiem ze nadawca decyduje za wyglad szablonow.
Wyslalem sobie z jednej skrzynki e-mail (nietoperzem) z szablonu zdefiniowanego dla wpisu w ksiazce, na drugi adres. Na drugim adresie powinienem odebrac wiadomosc z szablonu tego wpisanego w ksiazce, a okazalo sie ze nie zastosowal go i wybral ten ktory jest zdefiniowany dla konta.

::EDIT::
Juz wiem dlaczego mi to nie dzialalo.
Dziwne to troche i nie rozumiem dlaczeg.
Dziala Szablon jak sie wysle na adres wpisany w polu "DO". Jak wysylam na adres "Kopia dla:" badz "kopie ukryte:", to nie przyjmuje szblonu.

5

Odp: Szablon z ksiazki - nie dziala

mrkramer napisał/a:

Dziala Szablon jak sie wysle na adres wpisany w polu "DO". Jak wysylam na adres "Kopia dla:" badz "kopie ukryte:", to nie przyjmuje szblonu.

Niestety, te szablony nie działają dla pól Cc i Bcc.

6

Odp: Szablon z ksiazki - nie dziala

Niedobrze.
Jest jakies uzasadnienie tego? Bo ja nie moge znalezc.

7 (edytowany przez Andy 2006-10-27 07:04:50)

Odp: Szablon z ksiazki - nie dziala

Byc moze to jest strzal obok, mam malo czasu aby to otestowac. Ale jak sie zachowaja szablony jezeli usuniesz szablony glowne na koncie?

8

Odp: Szablon z ksiazki - nie dziala

mrkramer napisał/a:

Niedobrze.
Jest jakies uzasadnienie tego? Bo ja nie moge znalezc.

Chyba można to uzasadnić tylko decyzją autorów programu. Można zgodzić się z tym, że dana wiadomość ma ściśle określony wygląd zależny od szablonu powiązanego z głównym adresatem (umieszczonym w polu Do). Jeśli nie wpiszesz w tym polu żadnego adresu, The Bat! nie może znaleźć szablonu w książce adresowej i brany jest szablon leżący niżej w hierarchii (czyli np. folderu lub konta). Obecność szablonów powiązanych z adresami z pól Kopia dla i Kopia ukryta nie jest sprawdzana. Sądzę, że skomplikowałoby to logikę przeszukiwania bazy szablonów.

Na takie okazje najlepsze będą chyba szablony podręczne jeśli adresatów umieszczanych w dodatkowych polach nie jest wielu. Można sobie wyobrazić taką konstrukcję szablonu w książce adresowej, który sprawdza zawartość pola Do i jeśli będzie ono puste, wywołuje szablon podręczny odpowiedni dla adresata z pozostałych pól. Gdy pole Do jest wypełnione, brany będzie szablon podręczny odpowiedni dla  zawartości tego pola.