Temat: Problem z nowym oknem wiadomości.

Sprawdzam sobie na probe The Bat Voyager jednak mam z nim pewien problem...

W "starym" - instalacyjnym -  nietoperku gdy klinąłem np. na jakieś stronie www w odnośnik maila wyskakiwało mi nowe okienko z już wpisanym adresem nadawcy i bylo to bardzo wygodne. Niestety w wersji Voyager za nic nie moge dojść co zrobić, żeby takie okienko nowej wiadomości automatycznie mi się uruchamiało i niestety musze klinąć nowa wiadomość i pozniej przez kopiuj wklej lub recznie wklepac adres.

Czy ktoś może orientuje się czy ta opcja jest dostępna w wersji Voyager a jeżeli tak jak ją uaktywnić ?

Dzięki.

2 (edytowany przez kemor 2006-11-08 12:50:20)

Odp: Problem z nowym oknem wiadomości.

Opcje - Konfiguracja - Aplikacje - wcisnąć Zainstaluj TheBat! Voyager do obsługi prostych wywołań MAPI i Voyager będzie ustawiony jako domyślny klient e-mail. Nie wiem jak to będzie w praktyce, nie próbowałem - dla mnie głównym klientem poczty jest TheBat!.

Cytat z podręcznika:
Proste wywołania MAPI
MAPI jest interfejsem programowym stosowanym przez wiele aplikacji przy komunikacji z klientem poczty e-mail głównie w celu wysyłki wiadomości. Dzięki funkcjom tego interfejsu można wysyłać dokument jako załącznik do wiadomości bezpośrednio z aplikacji, w której został on utworzony. Ze względu na pewne różnice w działaniu i obsłudze tego interfejsu w różnych wersjach systemu MS Windows, nie zawsze udaje się poprawnie obsłużyć takie operacje. Warunkiem poprawnego działania jest też obecność pliku TBmapi.dll w głównym katalogu programu.

3

Odp: Problem z nowym oknem wiadomości.

Niestety sad
"Prosta obsługa MAPI nie została zainstalowana - brak tbmapi.dll w katalogu głównym programu TB"
Faktycznie nie ma biblioteki sad
Zobacze czy bedzie dziłała od innej wersji nietoperka chyba, że macie jakieś pomysły..

4

Odp: Problem z nowym oknem wiadomości.

nevoric napisał/a:

"Prosta obsługa MAPI nie została zainstalowana - brak tbmapi.dll w katalogu głównym programu TB"

Według mnie, MAPI nie obsługuje protokołu mailto:. O skojarzeniu tego lub innego programu pocztowego z "mailto:" decyduje wpis w rejestrze Windows (w XP są to klucze HKEY_CLASSES_ROOT\mailto\shell\open\command i HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\mailto\shell\open\command i jeszcze kilka innych). Voyager ze swojej natury nie korzysta z rejestru (dzięki temu możliwa jest jego przenośność) i dlatego nie jest dostępny na liście programów pocztowych w Windows. Spróbuj ewentualnie dopisać ręcznie Voyager do rejestru, ale nie wiem czy to coś da.