1

Temat: przeszukiwanie zaszyfrowanych wiadomosci

przeszukiwanie zaszyfrowanych wiadomosci - bat tego nie umie. przeszukiwałem ostatnio swoje mejle pod kątem frazy, która była w zaszyfrowanej wiadomosci. wersja 3.80.06 (którą uznaję za najstabilniejszą jaką miałem) pokazała komunikat, że nie mam kluczy prywatnych by odszyfrować wiadość. w istocie mam, i odszyfrowanie sie udaje bez problemowo jeśli nacisnę przycisk "odszyfruj" w wiadomosci. ten sam komunikat w wersji 3.85.06, która też nie była najgorsza. za to najnowsza wersja christmas nie okazuje żadnego komunikatu, tylko zwraca wynik "0 znalezionych".
czy ktos cos wie? posiadam pgp 8.1 i wszystko jest poprawnie skonfigurowane.

2

Odp: przeszukiwanie zaszyfrowanych wiadomosci

tytus napisał/a:

przeszukiwanie zaszyfrowanych wiadomosci - bat tego nie umie.

Niestety, to jest fakt. Istnieje wprawdzie pośrednie rozwiązanie tego problemu w postaci zachowywania rozszyfrowanych wiadomości w bazie (opcja w menu Narzędzia), ale ma ono sens wtedy, gdy korzysta się z szyfrowania bazy wiadomości "w locie" dostępnego w wersji Professional. W takim przypadku po wyłączeniu programu nie ma możliwości odczytu żadnych wiadomości i bezpieczeństwo jest zachowane.

3

Odp: przeszukiwanie zaszyfrowanych wiadomosci

to fatalne, że funkcje, które jest zaimplementowana nie działa. to za co sie płaci? porobiłem trochę eksperymentów i wyszło mi że wersja 3.62.14 robi co jej każę i potrafi odnaleźć szukany tekst. mam wprawdzie kilka komunikatów w sprawie braku kluczy prywatnych ale w koncu też pojawia sie okno o wpisanie hasła i szukana fraza zostaje odnaleziona.

na marginesie dodam, że wersja xmas ma problemy z deinstalacją. np.: gdy przeinstaluję wcześniejszą wersją na xmas - mam nadal xmas. gdy odinstaluję ją z panelu sterowania - nadal mam wersję xmas - po angielsku! (rzecz sie dzieje na kilku komputerach).

już nieraz sie zastanawiałem: czemu dodaje sie nowe funkcje komplikując jeszcze bardziej program (a co z a tym idzie mozliwosci nie działania funkcji), ZANIM naprawi sie wszystkie bugi.

pozdrawiam

4

Odp: przeszukiwanie zaszyfrowanych wiadomosci

i jak to moze być, że kolejna wersja programu "psuje" to, co już działa i przez następne kilka wersji nie naprawia tego?
i jeszcze jedno pytanie: czy mozna skądś ściagnąć starsze wersje programu? wersja 3.85.06 gdzieś mi sie zapodziała.