1

Temat: theBat się nie łączy...

Witam,

Mam następujący problem. Kiedy pierwszy raz zainstaowalem Bata miałem sieć od lokalnego dostawcy wszystko działało ok. Gdy zmieniłem na neostrade i usunąlem stare sterowniki theBat nie wie tak jakby z którego polączenia ma korzystac i probuje laczyc sie przez to stare polaczenie ktore juz nie dziala. Gdzie to moge z mienic.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

SK.

2

Odp: theBat się nie łączy...

Wedlug mnie rozwiazania trzeba poszukac w nastawieniach Windowsow. TheBat odwoluje sie na nastawienia systemu.
Ewentualnie postaraj sie wymazac nastawienia starego polaczenia jezeli z niego niekorzystasz.

3

Odp: theBat się nie łączy...

Teoretycznie stareego polaczenia juz nie ma, Thunderbird działa poprawni a theBat nawet po nowej instalacji nie działa. Gdzie te ustawienia w Windowsie moge znalezc?

4 (edytowany przez Andy 2007-01-07 15:08:43)

Odp: theBat się nie łączy...

Dzialalo i niedziala to szerokie pojecie.
Nietwierdze ze na wszystko znam odpowiedz ale aby mozna sie lepiej zorientowac napisz z jakiego serwra pocztowego korzystasz?
Skontroluj nastawienia logowania.
W TheBacie w nastawieniach konta zerkni jak masz nastawiona siec.
Utworz nowe konto na TheBacie i krok po kroku wpisz ustawienia. Sprobuj ewentualnie nakonfigurowac i podlaczyc sie do innego pocztowego serwra .

Aby sie nie powtarzac, po drodze zerkni na post:
http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=675

Narazie niemam wiecej pomyslow:-)

5

Odp: theBat się nie łączy...

Nie chodzi o serwer pop czy smtp tylko o moje polaczenie z internetem, theBat poprostu korzysta przy sciaganiu poczty nie z tego polaczenia lokalnego z ktorego powinien.

6

Odp: theBat się nie łączy...

Jeszcze zapytam: w Opcje > Sieć i administracja wszystko w porządku poustawiane?

7

Odp: theBat się nie łączy...

Wlasnie do tego dotarlem i nie moge zaznaczyc innej opcji niz "siec lokalna lub polaczenie na zadanie" moze to wina sieci bezprzewodowej (livebox)?

8

Odp: theBat się nie łączy...

shiZm napisał/a:

Wlasnie do tego dotarlem i nie moge zaznaczyc innej opcji niz "siec lokalna lub polaczenie na zadanie" moze to wina sieci bezprzewodowej (livebox)?

I takie ustawienia mają być. Czy nie masz w liveboksie ustawionego firewalla? Co pokazuje dziennik zdarzeń, najlepiej wklej parę linijek z dziennika zdarzeń.

9

Odp: theBat się nie łączy...

A dziennik zdarzeń znajdę w ... ? smile

10 (edytowany przez kemor 2007-01-07 17:27:03)

Odp: theBat się nie łączy...

Menu: Konto - Pokaż dziennik (Shift + Ctrl + A). We właściwościach konta w opcjach dodatkowych warto zaznaczyć "Rozszerzone wpisy dziennika".