1

Temat: Kopiowanie folderu i podfoledrow

Co roku potrzebuje na nowo tworzyc folder i podfoldery z nowymi sprawami danego kontrahenta. Czyli np mam folder 2006 a w nim podfoldery firma1, firma2, itd. plus filtry, ktore sortuja odpowiednio maile.

W tym roku mam tego tak duzo, ze az przeraza mnie sama mysl o recznym tworzeniu folderu 2007, a w nim znowu firma1, firma2... Strukture na 2007 mialbym identyczna, wiec czy nie da sie jakos skopiowac tego co juz mam w folderze poprzedniego roku do nowo utworzonego folderu? Prosciej byloby mi oproznic podfoldery w nowym miejscu, niz na nowo klikac i je tworzyc smile

2

Odp: Kopiowanie folderu i podfoledrow

Skoro masz filtry sortujące pocztę do odpowiednich podfolderów "firma1", "firma2",... w folderze "2006", to wystarczy tylko zmienić je tak, aby wszystko działo się automatycznie. Zamiast pełnej ścieżki do folderu podawanej w filtrach powinieneś skorzystać z makra dodającego nazwę folderu głównego, czyli obecnie będzie to "2007". Ścieżki do folderów powinny zatem mieć następującą postać:

%Date="yyyy"\firma1
%Date="yyyy"\firma2

...itd. Powinieneś także włączyć opcję automatycznego tworzenia folderu w każdym filtrze. Od tego momentu wszystkie nowe wiadomości w bieżącym roku będą trafiać do odpowiednich podfolderów w folderze "2007". W przyszłym roku nic nie będziesz musiał zmieniać, ponieważ podfoldery będą na bieżąco tworzone w folderze "2008", itd.

3

Odp: Kopiowanie folderu i podfoledrow

Az mnie zatkalo, dziala smile Serdecznie dziekuje.