Temat: The BAT i certyfikaty (SMTPS i POP3S)

Mam pytanie czy można w jakiś sposób zmusić BATa żeby połączył się z serwerem pocztowym przez POP3S w sytuacji, w której nazwa serwera i nazwa na certyfikacie są inne.

Wpis w LOG jest następujący:

>2005-10-06, 18:20:39: FETCH - Nr certyfikatu: D4D3C8D57B3893DB3A2470776C6855FF, algorytm: RSA (1024 bitów), ważny od 09 sie 2005 do 09 sie 2007, dla 1 węzłów: panel.futuro.info.pl.
>2005-10-06, 18:20:39: FETCH - Właściciel: PL, 00-695, Mazowieckie, Warszawa, ul. Nowogrodzka 47A, Pro Futuro S.A., ISP, InstantSSL, panel.futuro.info.pl.
>2005-10-06, 18:20:39: FETCH - Wystawca: GB, Comodo Limited, Comodo Trust Network, Terms and Conditions of use: http://www.comodo.net/repository, (c)2002 Comodo Limited, Comodo Class 3 Security Services CA.
!2005-10-06, 18:20:39: FETCH - Błąd fazy potwierdzania TLS: Nazwa serwera ("pop3.mmsquare.com") nie jest zgodna z certyfikatem.

Ogólnie, to oczywiście nie jest pożądane, ale w tym wypadku wiem, że to jest OK i chciałbym to zaakceptować.

Jest jakaś szansa, żeby rozwiązać ten problem?

2

Odp: The BAT i certyfikaty (SMTPS i POP3S)

Da radę za pomocą pliku windowsowego hosts znajduje sie w folderze systemowym system32\drivers\etc\

Trzeba panel.futuro.info.pl i pop3.mmsquare.com użyć do tego. Czyli uzyskać adres IP dla panel.futuro.info.pl i w pliku użyć wpisu:
adres IP               pop3.mmsquare.com # jak oszukać TheBata i jego pytanie o certyfikaty

Do tego ważne jest by używać do łączenia się dla danego konta w TB serwera pop3.mmsquare.com.

Chyba powinno zadziałąć. Nie sprawdzałem ale ogólnie teoria by głosiła, że powinno być w porządku.

3

Odp: The BAT i certyfikaty (SMTPS i POP3S)

Dzięki, choć to niestety rozwiązuje tylko drobną część problemów. neutral
Sprawa się komplikuje, bo na tym samym (fizycznie) serwerze mam kilka domen (i kilka skrzynek). Zaproponowane rozwiązanie pozwoli korzystać z SSL'a tylko dla jednego z tych kont.

Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że jest jakiś sposób, aby The Bat ignorował ten błąd (problem). Być może, można to jakoś zgłosić do RITLABS.

4

Odp: The BAT i certyfikaty (SMTPS i POP3S)

Ale przecież to nie jest problem TheBata tylko serwera. Tu zgłaszanie nic nie pomoże - przynajmniej RITsom. Ważniejsze by naciskać na dostawcę konta by dostarczał certyfikat dla danego połączenia. A nie nie wiadomo dla kogo.

BTW jak wpiszesz kolejne domeny w następnym wierszu to ci się nie łączy?