1

Temat: problem z wysłaniem poczty

Witam
mam zainstalowany program w wersji 3.85.03
i nie moge wysłać żadnej wiadomości (od samego początku)
pobieranie wiadomości - nie ma problemu
wysyłanie - pojawia sie komunikat "! Serwer zgłasza błąd. Komunikat serwera: sorry, mailfrom without @ is administratively denied"

Rozumiem, że brakuje @ w adresie ale ten znak tam jest !!!

Proszę o pomoc.

PS

Zainstalowałem polski słownik czy to może mieć wpływ?

2

Odp: problem z wysłaniem poczty

Temat walcowany "x" razy na forum, na wstepie proponowalbym przejrzec kilka watkow na ten temat.
Jak wyprobujesz kilka krokow ktore sa tam popisane napisz w jaki sposob u Ciebie reaguje?
Polski slownik to jest akurat jedna z najmniej prawdopodobnych spraw ktore moga miec wplyw na wyslanie poczty.
Ewentualnie spuboj program z innym kontem na innym serwerku ktory bedzie mial lepszy popis konfiguracji a nastepnie dostroic programik na interesujacym Ciebie serwerku.

3

Odp: problem z wysłaniem poczty

Ten akurat temat wałkowany nie był. Z informacji:
"! Serwer zgłasza błąd. Komunikat serwera: sorry, mailfrom without @ is administratively denied"
wynika jednoznacznie, że w polu Od nie ma poprawnego adresu email z at. Najlepiej prześledzić ustawienia konta i włączyć przy redagowaniu wiadomości pokazywanie dodatkowych ustaweiń nagłówków - w tym Od.

4 (edytowany przez Andy 2007-02-19 23:15:14)

Odp: problem z wysłaniem poczty

"Temat walkowany "x" razy na forum" mialem na mysli "problem z wysylaniem poczty" :-)

Przyznaje sie, ze troche nieprecyzyjnie zareagowalem na opisany problem.

Na podstawie Twojej podpowiedzi nasuwa sie sie jeszcze jedno ograniczenie na stronie serwera.Umozliwia wysylanie poczty z konta o okreslonym adresie albo domenie. Przy probie podpisania innym adresem zazwyczaj pojawiaja sie problemy.

Pytanko pomocnicze, czy serwer ma dostepna usluge SMTP i na jakich portach?

Ewentualnie wyprobowac z innym programem jak reaguje serwer.

5

Odp: problem z wysłaniem poczty

Czy przypadkiem w nazwie konta nie masz jakiegoś niedozwolonego znaku?

6

Odp: problem z wysłaniem poczty

hej
Juz sie uporałem
A zrobiłem to tak
Zmieniłem język na angielski i .. poszło
więc znowu na polski i też posżło
więc nie wiem dlaczego tak było
ale już działa i jest ok
Dzięki za pomoc

ps
w adersie nie mam zadnych niedozowolonych znaków ...  ( na innych programach pocztowych wszystko zawsze chodziło...)

pozdrawiam pilot1984