1

Temat: Brak możliwości usunięcia wiadomości wysłanych i odebranych

Mam problem z usuwaniem wiadomości zarówno tych przychodzących jak i
wychodzących. Po naciśnięciu klawisza delete na podświetlonej
wiadomości program w ogóle nie reaguje. Nic nie pomaga też próba
przeciągnięcia wiadomości do folderu kosz.
Używam tego programu od kilku lat i nigdy ten problem do
tej pory nie wystąpił.
Musiałam chyba coś nieświadomie nacisnąć i użyć jakiegoś skrótu
klawiaturowego, który automatycznie zablokował usuwanie wszystkich
niepotrzebnych wiadomości. Przeszukałam cale menu
ale niestety nie znalazłam rozwiązania. Nie wiem co zrobić. Dodatkowo
program strasznie długo mi się wyłącza i też nie mam zielonego pojęcia
z czym to jest związane.

(System operacyjny: Windows 2000 Professional)

Będę wdzięczna za pomoc.

2

Odp: Brak możliwości usunięcia wiadomości wysłanych i odebranych

Zapomialam napisać z jakiej wersji Bata korzystam: wersja 1,62i Personal Edition

3

Odp: Brak możliwości usunięcia wiadomości wysłanych i odebranych

Być może Twoje problemy są spowodowane zapchaniem folderów (musisz pamiętać, że nawet usunięcie wiadomości za pomocą klawisza Delete nie usuwa ich fizycznie z dysku) i wystarczy wykonać ich kompresję/oczyszczanie.

4 (edytowany przez Andy 2007-02-27 21:06:20)

Odp: Brak możliwości usunięcia wiadomości wysłanych i odebranych

Ad1- jezeli mozesz wytworzyc nowy folder, to przesun do tego foldra niepotrzebne wiadomosci i z pozycji Windowsow wymaz ten folder przy zamknietym programie.
Ad2-jaka objetosc maja Twoje foldre? Czy niesa przypadkiem na granicy 2GB? Rozdziel poczte tak aby foldre mialy mniejsza wielkosc.
Ad3-ile masz wolnego miejsca na partycji na ktorej masz poczte?
Ad4- polecam przeczyscic system z CClener-om
Ad5-standartowo robie defragmentacje dysku n.p. (O&O Defrag V8.5 Professional Edition) www.oo-software.com/en/download/ bez kupowania program dziala conajmniej 2 tygodnie, ma duzo lepsze wlasciwosci jak standartowy w Windowsie. Defragmentacje zaczynam z fioletowym trojkatem. Robie to naprzemian z kompresja poczty w TheBacie.
Ad6-ewentualnie zrob 1 kopie zapasowa 1:1 calej poczty ( to na wszelki wypadek) oraz druga za pomoca TheBata a nastepnie odinstaluj caly program, wymaz wszystkie pozostalosci (oprocz kopi zapasowych), nastepnie zainstaluj Becika w wersji 1.** a dane postaw z kopii zapasowej TheBata. Najlepszym rozwiazaniem by byla przesiadka na aktualna wersje ale niewiem czy to jest w Twoim przypadku do "polkniecia" ? :-) Pomijajac sprawe zakupu bo niekazdego na to stac, jest jeszcze mozliwosc instalacji troche nowszej i pelnej wersji programu z czasopism komputerowych.

5

Odp: Brak możliwości usunięcia wiadomości wysłanych i odebranych

Wielkie dzieki za pomoc. Usunałem wszystkie zbędne maile z dysku i faktycznie pomoglo smile))).
Pozdrawiam