1

Temat: Brak zmiany statusu wiadomości przy wykorzystaniu filtra

Witam!

Widzę, że forum prężnie się rozwija a lista dyskusyjna troszkę jakby wyluzowała a przynajmniej mam takie wrażenie. W związku z powyższym postanowiłem zdublować swoje zapytanie z listy na to forum co niniejszym czynię.

Stosuję poniższy filtr przekazywania wiadomości uruchamiany Ctrl+F10
Wszystko działa pięknie ale na oryginale nie zmienia się znacznik listu co
utrudnia orientację. List jest jednak przekazywany do na nowy adres a dla
nadawcy jest wysyłana automatyczna odpowiedź.

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [C381E9A0.01C754EA.52D8B333.14425004]
Name: Przekaż\20na\20Serwis
Filter: {\0D\0A\20`0`0`@\0D\0A}
Redirect template
Witam!\0D\0A\0D\0A%CURSOR\0D\0A\0D\0APozdrawiam\0D\0A\0D\0A%CHARSET\3D\22ISO-8859-2\22 address
Sebastian\20X\20<serwis@xxxxx.pl>
Reply template
Wiadomość\20automatycznie\20przekazana\20na\20konto\20serwis@xxxx.pl.\20Proszę\20oczekiwać\0D\0Ana\20odpowiedź\20w\20swojej\20sprawie\20z\20nowego\20adresu.\0D\0A--\0D\0ATEL/FAX\20+48(33)819-35-86,\20819\2035\2087\0D\0D\0A\0D\0A%CHARSET\3D\22ISO-8859-2\22\0D\0A\0D\0A%SUBJECT\3D\22Re:\20%SETPATTREGEXP\3D\27(?i)\5CA\5C:?%-\0D\0A(\5Cs*(fwd|re|ha|rcpt|fw|odp|pd)(\5C[\5Cd*\5C])?:\5Cs*)*(.*?)%-\0D\0A(\5C((PGP)|(S/MIME)\20Decrypted\5C))?$\27%-\0D\0A%REGEXPBLINDMATCH(%OSUBJ)%SUBPATT(4)\22\20\0D\0A
IsManual
IsActive
IsHotkey
IsCheckRule
IsHotkeyOnly
Ignore
endFilter 



--
Pozdrawiam,
Wojtek [COJAK]

TheBat! w wersji 3.95.6
Windows XP PRO 2600 Dodatek Service Pack 2

2 (edytowany przez Andy 2007-03-01 14:02:29)

Odp: Brak zmiany statusu wiadomości przy wykorzystaniu filtra

Skopiowalem Twoj filtr do swojego konta i niewidze tam nic na temat zmiany znacznika?
Jaki znacznik bys chcial aby pozostal przy otrzymanej wiadomosci (ewentualnie u ktorej wiadomosci)?
Podaj jakies blizsze informacje, bo ja mam rozlatany dzien i troche ciezko rozmyslam:-)

Czy prubowales w nastawieniach filtra,
-Operacje
-Dodaj
-Znaczniki
-wybierac z menu

3

Odp: Brak zmiany statusu wiadomości przy wykorzystaniu filtra

Niestety, wśród operacji dostępnych w filtrze nie ma ustawienia znacznika odpowiedzi, przekazania i przeadresowania w oryginalnej wiadomości. Nie pamiętam czy kiedykolwiek było to możliwe. Całość powinna dziać się automatycznie, ale wysyłka wiadomości za pomocą filtrów ma czasem jakąś dziwną logikę.

4

Odp: Brak zmiany statusu wiadomości przy wykorzystaniu filtra

Andy napisał/a:

Skopiowalem Twoj filtr do swojego konta i niewidze tam nic na temat zmiany znacznika?
Jaki znacznik bys chcial aby pozostal przy otrzymanej wiadomosci (ewentualnie u ktorej wiadomosci)?
ciach...

Zygmunt jak widać powyżej zrozumiał moją intencję.

Dla mnie znacznik powinien się dodać w momencie "zarejestrowania" przez Bata operacji odpowiedzi, przekazania do oryginalnej wiadomości. Jak czytamy u Zygmunta nie działa to jak powinno. Dla mnie to utrudnienie gdyż zdarzają się często listy, które powinny trafić do innej osoby w naszej firmie. Po to ten filtr, który uruchamiam ręcznie w momencie stwierdzenia takiej sytuacji. Co widać z filtra, nadawca dostaje odpowiedź, że jego wiadomość została przekazana dalej wew. firmy a równocześnie wiadomość zostaje przekazana do odpowiedniej osoby. W tym momencie powinien się zmienić znacznik tej wiadomości na odpowiedziano i przekazano a tak się nie dzieje.

uffff, chyba już prościej nie potrafię.

PS. Czy jest szansa na poprawę tego w nowych wersjach ??

Pozdrawiam
Wojtek

5

Odp: Brak zmiany statusu wiadomości przy wykorzystaniu filtra

PS. Czy jest szansa na poprawę tego w nowych wersjach ??

Szanse są, ale najpierw trzeba:
1. Uzyskać potwierdzenie błędu
2. Napisać notkę tutaj: https://www.ritlabs.com/bt/
3. Powiadomić innych użytkowników TB o błedzie z prośbą o jego sprawdzenie i dodanie własnych informacji do zgłoszenia. Dedykowane grupy to:
a) tbbeta - oficjalna lista dyskusyjna beta wersji TB
b) tb-l - polska lista dyskusyjna o TB
c) ewentualnie tutaj na forum i na polskij liście dyskusyjnej dotyczącej wersji beta