1

Temat: Przeinstalowanie bata - problem

Witam serdecznie,

Mam oto taki problem... Mialem dysk z zainstalowanym calym systemem oraz the batem oraz drugi dysk zawierajacy cala moja poczte. Niestety dysk systemowy ulegl awarii, a ja chcialbym moc korzystac z tych danych, ktore mam (bo cala struktura plikow i katalogow z poczta zachowala sie). Pytanie tylko jest takie - jak to zrobic? Reinstalacja calego systemu na innym dysku i proba wskazywania katalogu z poczta na ten katalog, gdzie ta poczta sie znajduje nic nie daje. The bat nic nie widzi... Nie mam pojecia jaka wersja byla zainstalowana poprzednim razem (moze to wynik braku kompatybilnosci wstecz?!?) ani jakie opcje byly ustawione (pewna wskazowka moze byc fakt, iz w danym katalogu poczty znajduja sie katalogi o dziwnych nazwach w stylu 4CDF9B86.B99  wiec mozliwe, ze wlaczylem wewnetrzne kodowanie the bata, itp.).

Pytanko wiec mam takie - istnieje jakakolwiek szansa na odzyskanie tych (choc nic ich tak naprawde nie naruszylo) danych?!?!?

Bede bardzo wdzieczy za szybka odpowiedz!

2 (edytowany przez Andy 2007-03-17 12:26:56)

Odp: Przeinstalowanie bata - problem

Juz teraz moge tobie czesciowo odpowiedziec.
W poprzedniej wersji miales prawdopodonie szyfrowanie danych. Narazie nierobilem odzyskiwania danych z tych plikow ale podejrzewam ze beda powazne problemy o ile to wogle bedzie mozliwe.
Jezeli niemiales zrobionej wczesniej kopii zapasowej (podstawowy blad) to podejrzewam ze mozesz zaczac wszytko odnowa.
Ale poczekaj chwile zanim cokolwiek zrobisz. Przedewszystkim odloz sobie kopie wszystkiego co udalo sie jeszcze zachowac.
Moze ktos jeszcze udzieli konkretniejszej odpowiedzi.

Zreszta z tego samego powodu jak u Ciebie przedwczoraj w pracy robilem migracje z wersji szyfrowanej na normalna i troche sie sie spocilem zanim udalo sie to rozchodzic. Naszczescie system na tym komputerku jakos sie trzymal chociaz juz robil male problemy. Zdazylem zrobic systemowa kopie zapasowa TheBata, odinstalowac program, naprawilem Windowsy i odnowa zainstalowalem Becika. Zdawalo by sie prosta sprawa ale dla mnie zaczely sie schody. Niemoglem sie dokopac w registrach gdzie pozostaly jakies ukryte nastawienia o poprzedniej szyfrowanej wersji bo za kazdym razem instalowalo mi w opcji szyfrowanej.
Jak to bywa w takich sytuacjach gdy czasu jest malo chodza rozne paniczne mysli po glowie.
Na szybko zrobilem instalacje TheBata 2.xx potem 3.6xx a dopiero na koniec ostania wersje 3.98.4
I dopiero udalo sie odnowic dane z kopii zapasowej tak aby pozostaly  foldre nieszyfrowane.

3

Odp: Przeinstalowanie bata - problem

Cały folder TB masz czy tylko folder z pocztą?
Kopia rejestru lub ewentualnie gałęzi RITs?

4

Odp: Przeinstalowanie bata - problem

Niestety ocalal sam folder z poczta (tj. tam gdzie sa pliki rootCA.adb, tbuser, account,abd oraz katalogi z poszczegolnymi kontami). Da sie cos z tego odzyskac?!? Wiadomosci / ksiazka adresowa (mam backup, no ale troszke stary jest, a chcialbym miec tez ostatnie wiadomosci).

Heh, wczesniej kopie robilem w ten sposob, ze kopiowalem wszystkie te foldery (tak bylo mi prosciej, bo potem dawalem nowe konto + odpowiednia nazwa i wszystko od razu bylo przyrwacane, no ale faktycznie - chyba jakos przypadkowo wlaczylem szyfrowanie. Wiec pytanko: da sie cos z tym jeszcze zrobic???

5 (edytowany przez Andy 2007-03-17 15:30:57)

Odp: Przeinstalowanie bata - problem

Podejrzewam ze troche sie pospieszyles z nowa instalacja windowsow.
Napoczatku trzeba bylo sprobowac HD regenerator a potem gdyby nieruszal XPek tek sprobowalbym odpalic Windows ** (niewiem dokladnie jakie ma literki, korzystam z niego w pracy), uruchamiajac caly system z plyty CD. Nastepnie wykonac pod tym systemem kopie TheBata, az potem wykonac nowa instalacje.
Realizujac odtworzenie TheBata z kopii zapasowej w wersji szyfrowanej mozna potem przesunac te dane do wersji bez szyfrowania.

Latwo sie dla mnie pisze ale sam wiem z doswiadczenia ze przy kazdym wypadku systemu zawsze czlowiek na cos zapomina:-)

Przy dzisiejszych cenach dyskow jezeli stwierdze ze zaczyna stracac sektory tak kupuje HD i stawiam wszystko od poczatku a potem na spokojnie staram sie odzyskac dane ze starego dysku.

Sa programy ktore umozliwiaja odzyskanie danych nawet po formacie. Sam kiedys widzialem ile tego mozna bylo odzyskac z poprzedniej instalacji. Ale jest to troche totolotek. Nasuwa sie pytanie czy zabawa warta swieczki?
Poszukaj czy z starej wersji znajdzies key.id albo id.key, niepamietam dokladnie jak jest to napisane, sa to dwa pliki o bardzo podobnej  nazwie. Nastepnie zainstaluj TheBata w wersji szyfrowanej i podmien te pliki w TheBacie a potem sprubuj podsunac stara zaszyfrowana poczte.
Gdyby sie to udalo tak jak najszybciej wykonaj systemowa kopie zapasowa TheBata. Az potem to importuj do TheBata najlepiej (wedlug mnie) bez szyfrowania.

6

Odp: Przeinstalowanie bata - problem

Masz w tym folderze pliki ??
ikey.id
tbuser.EEF
token.dat
mastrkey.dat

Jeśli tak to ...
http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=555