1

Temat: problem ze spamem, jak zrobic filtr?

Mam pewien problem od dluzszego czasu, dosteje spam w postaci ponizszych maili, oczywiscie mam ich wiecej, chcialem zrobic filtr do nich ale niestety niemam sie o co zaczepic. Kazdy mail jest od innego nadawcy z innym tematem i zeby bylo smiesznie tresc podana jest w formie obrazka. Ponizej zamieszczam 3 maile, bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Moze komus z was uda sie cos wymyslic. Moze ktos tez wie do kogo pisac zeby zglosic niechciane maile bo jak wiem to jest niedozwolone

http://invert.ovh.org/mail.exe

2

Odp: problem ze spamem, jak zrobic filtr?

Takich problemów nie rozwiązuje się za pomocą filtrów, lecz dodatkowych programów. W przypadku The Bat! będą to najczęściej tzw. "wtyczki" antyspamowe. Jeśli korzystasz z The Bat!, w wersji instalacyjnej jest już taka wtyczka o nazwie BayesIt! - poszukaj jej opisu w podręczniku, wytrenuj ją i powinna bez kłopotów po pewnym czasie usuwać zdecydowaną większość niechcianych wiadomości.

Inne wtyczki są również szeroko opisywane na tym forum.

3 (edytowany przez invert 2006-05-09 22:26:25)

Odp: problem ze spamem, jak zrobic filtr?

no znalazlem cos ciekawego na forum, widze ze ktos mial chyba podobny problem odemnie. Musze jeszcze rozszyforwac jak zrobic tą wtyczke, bo powiem szczerze ze urzytkownikiem the bat jestem od wczoraj i jak mi ta wtyczka to usunie (jezeli dojde jak to uruchomic) to bede chwialil the bat na wszystkie mozliwe sposoby smile

http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=610

4

Odp: problem ze spamem, jak zrobic filtr?

invert napisał/a:

Musze jeszcze rozszyforwac jak zrobic tą wtyczke
http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=610

O ile dobrze rozumiem - żadnej wtyczki nie musisz robić, bo albo wybierzesz Regule i wtedy musisz ją skonfigurować (patrz podręcznik do tejże wtyczki), albo użyjesz BayesIt / AGAVA AntispamServant / inne, które odwalą to za ciebie (oczywiście mechanizmy bayesianskie nie kasują nic na serwerze).

5

Odp: problem ze spamem, jak zrobic filtr?

hej
a jak zrobić coś takiego ....
pisałem kiedyś wiadomośc do jakiegos ziomka, i w zwrocie maila mam napisane " znajdz inną metodę aby do mnie napisać smile " jak cos takiego zrobic?
podejrzewam ze w temacie wiadomosci trzeba bylo napisac słowo kluczowe które puszczało do skrzynki i wysyłało wiadomość !

6

Odp: problem ze spamem, jak zrobic filtr?

Piwowarek napisał/a:

hej
a jak zrobić coś takiego ....
pisałem kiedyś wiadomośc do jakiegos ziomka, i w zwrocie maila mam napisane " znajdz inną metodę aby do mnie napisać smile " jak cos takiego zrobic?
podejrzewam ze w temacie wiadomosci trzeba bylo napisac słowo kluczowe które puszczało do skrzynki i wysyłało wiadomość !

Możesz opisać dokładniej? I czy chodzi ci dalej o spam, ewentualnie o jaką wtyczkę.

7

Odp: problem ze spamem, jak zrobic filtr?

lazik hmmm
napisałem ze ja pisałem do jakiego ziomka..... gdy wysłałem list do niego, to dstałem list zwrotny z własnie ta trescią !!  Chce stworzyc cos takiego jak ten gość, ze " byle kto" nie bedzie mi pisał maili.  Rozumiesz ?

8

Odp: problem ze spamem, jak zrobic filtr?

Po czym chcesz rozróżniać czy na daną wiadomość ma zostać wysłany list zwrotny?

9

Odp: problem ze spamem, jak zrobic filtr?

lazik napisał/a:

Po czym chcesz rozróżniać czy na daną wiadomość ma zostać wysłany list zwrotny?

Lazik, chodzi mi o to , zeby zrobić taki filtr: jesli w temacie wiadomości  zostanie wpisane słowo "piwowarek"(samodzielnie lub łącznie z innymi wyrazami np: "piwowarek ma kota")  -to te wiadomosci do mnie dotrą, a inne nie zawierające tego słowa będą odrzucane! Czyli reasumując, osoby od których chce dostawać wiadomości znają "hasło" i wpisują je w temacie. Chciałbym również, zeby osoby które nie wpiszą umówionego hasła "piwowarek" w temacie, dostawały zwrotnego maila z informacja ze ta wiadomosc do mnie nie dotarła i ze mają dotrzec do mnie inna drogą. Pzdr.

10 (edytowany przez Andy 2007-03-18 21:16:41)

Odp: problem ze spamem, jak zrobic filtr?

Chcialbym zwrocic uwage ze jednym z testow robotow spamowych jest to ze otrzymaja odpowiedz a to jest tylko znak ze adres zyje. Tak ze z taka odpowiedzia tylko pogorszysz sytuacje, najlepiej spamowe maily zostawiac bez odpowiedzi.
Osobiscie, jezeli bym sie zdecydowal na Twoje rozwiazanie to staralbym sie to zrobic na serwerze pocztowym. Poco obciazac swoj procak smieciami z internetu?
Standartowo wiekszosc skrzynek pocztowych juz posiada opcje filtra spamowego a oprocz tego mozliwosc wpisania adresow albo domen na white list.
---
Jezeli mimo wszystko chcesz to rozwiazac za pomoca Becika to mozesz rozwiazac przez "filtr" selektywnego pobierania poczty:
temat nie zawiera "text"- usun albo ignoruj