Temat: Już nie wiem jak ustawić filtry

Witam
Poddaje się już w walece z TB:-(. Mam założonych kilkanaście filtrów poczty w zależności od tego czy adresta jest w książce adresowej, z jakiego konta poczta przychodzi, czy jest to wiadomość z pracy itd i tak się składa że filtry te  są indywidualnie przydzielane do kont teraz chciłem sobie ustawić tkie filtry, aby kolorowały mi wiadomości w zależności od wieku, zbudowłem je hierarchicznie w zleżności od wieku wiadomości, i pierwszy filtr ma za zadanie kolorowanie wiadomości nie starszych niż jeden dzień a wię ustawiłem go wiek wiadomości mniej niż 1 dzień, następny podfiltr wiadomości nie starsze niż tydzień a więc filtr wiek więcejniż 1 dzień  i następny więcej niż 7 dni  no i tak dalej, włonczone kontnuowanie działania dalszych filtrów, filtry usatwine jako wspólne dla wszytkich kont i jako poczta przychodzonca , no i wykonuję filtrowanie TB koloruje wiadomości wg kolorów ale z jednym ale te wiadomości które są przeniesione do innych folderów są ciągle kolorowanie na kolor jako wiadomości najmłodsze - wiadomości jednodniowe, a w folderach poczty przychodzącej wiadomości które mają trzy dni są oznaczone "kolorem wiadomości jednodniowych". I stą moje pytanie, co może być źle zrobione z tymi filtrami  jaka jest hierarchi filtów jeżeli są ustawione filtry osobno dla kont folderów i osobno filtry globane??
Z góry dziękuję za pomoc w tej sprawie

2

Odp: Już nie wiem jak ustawić filtry

wiking1313 napisał/a:

...chciałem sobie ustawić takie filtry, aby kolorowały mi wiadomości w zależności od wieku, [...]
filtry ustawione jako wspólne dla wszystkich kont i jako poczta przychodząca...

Chyba robisz błąd, posługując się filtrami poczty przychodzącej. Poczta zwykle dochodzi do adresata tego samego dnia, zatem początkowe określenie wieku przy codziennym sprawdzaniu skrzynki da w wyniku tylko kolorowanie "jednodniowe". Kolorowanie warto zautomatyzować, wykorzystując do tego celu Terminarz.

Proponuję utworzenie zestawu wspólnych filtrów poczty przeczytanej (a nie przychodzącej), które będą reagowały kolejno na coraz większy wiek wiadomości (warunek Wiek więcej niż [x] dni). Zestaw filtrów powinien mieć strukturę hierarchiczną jak na załączonej ilustracji (tutaj umownymi granicami zmiany kolorów są w kolejnych filtrach 7, 14, 30, 60 i 120 dni):

http://thebat.pl/media/3/20060218-Filtry_kolorujace.png

Każdy filtr z zestawu powinien mieć włączone wyzwalanie ręczne (bez wyzwalania kombinacją klawiszy) oraz kontynuację przetwarzania przez inne filtry. Jeśli filtry mają działać na różnych kontach, musisz także zaznaczyć te konta na zakładce Dziel filtry z....

Uruchamianie takiego zestawu filtrów powinno odbywać się okresowo z Terminarza. Musisz zatem zdefiniować zadanie w terminarzu, wybrać okres powtórzeń, a jako operację - wybrać powtórne filtrowanie we wskazanych folderach. Wystarczy przy wyborze zaznaczyć tylko filtr nadrzędny - pozostałe uruchomią się automatycznie. Uruchamianie filtracji nie powinno odbywać się zbyt często, ponieważ za każdym razem będą filtrowane wszystkie wiadomości ze wskazanych folderów. Sądzę, że wystarczy np. uruchamianie raz dziennie - wynika to z rozdzielczości czasowej ustawiania wieku wiadomości. Nie jestem pewien czy uda się wskazać w jednej operacji foldery należące do różnych kont, ale przecież zawsze można dodać kolejne operacje filtrowania w folderach oddzielnie dla każdego konta.

Uruchamianie filtrów we wskazanych folderach za pomocą Terminarza to chyba jedyna możliwość pokolorowania wiadomości zależnego od wieku.

3

Odp: Już nie wiem jak ustawić filtry

Dziękuję za wskazówki zrobiłem  jak Pan napisał ale niestety te filtrowanie działa dokłądnie w ten sam sposób jak poprzednio czyli nie oznacza mi kolorem wiadomości nie starszych niż jeden dzien ale bierze do tego filtru wiadomości o "wieku" dwóch trzech dni, a na dodatek wiadomści w następnych fitrach miesza też. Poprzednie filtry kolorujące wiadomości wykasowałe. Nie wiem czym jest to spowodowane ale w mojej wersji TB 3.52 mam zawsze problem z filtracją zawsze coś nie działa i nie wiem czy to jest moja jakaś wadliwa czy po prostu program ma niedoróbki. ozdrawiam

4

Odp: Już nie wiem jak ustawić filtry

wiking1313 napisał/a:

...niestety to filtrowanie działa dokładnie w ten sam sposób jak poprzednio czyli nie oznacza mi kolorem wiadomości nie starszych niż jeden dzien, ale bierze do tego filtru wiadomości o "wieku" dwóch trzech dni, a na dodatek wiadomości w następnych fitrach miesza też.

Każdy program ma błędy i The Bat! nie jest wyjątkiem. Być może w Twojej wersji występuje jakiś błąd w mechaniźmie filtrowania, ale raczej tak nie jest skoro niektóre filtry Ci działają.

Podaj dokładnie jakie masz warunki w kolejnych filtrach i czy zaznaczyłeś w każdym z nich foldery, w których mają działać. Czy kolorowanie ma się odbywać w ramach jednego konta, czy wielu? Czy filtry uruchamiasz ręcznie, czy z Terminarza?

5

Odp: Już nie wiem jak ustawić filtry

ok rozwiązałem już problem pomógl uninstall i nowa instalacja i działa big_smile
dzieki za wskazówki

6

Odp: Już nie wiem jak ustawić filtry

a moze krok po kroku jak to zrobic ?? od początku

7

Odp: Już nie wiem jak ustawić filtry

Piwowarek napisał/a:

a moze krok po kroku jak to zrobic ?? od początku

Dokładnie co?

ps Zapoznaj się z zasadami forum, które akceptowałeś przy rejestracji.