1

Temat: Filtr drukujacy zawartosc zalacznika - jak to zrobic?

Witam,
To moj pierwszy list tutaj.

Probuje skorzystac z dobrodziejstwa jakim sa filtry i postawilem sobie zadanie, z ktorym nie portafie sobie poradzic.

Mam witrualny faks. Ludzie faksuja, do mnie przychodzi e-mail z zalacznikiem. tym zalacznikiem jest plik pdf. zawsze jeden i zawsze ma nazwe fax.pdf.
chcialbym przekonac Bat'a zeby:
1. odfiltrowal moje faxy do odrebnego folderu - ta czesc zakonczyla sie sukcesem
2. automatycznie wydrukowal zawartosc tego faksu na drukarce - do tej czesci nie mam pojecia jak sie zabrac. I tu wlasnie prosze Was, doswiadczeni uzytkownicy o pomoc. Zadowole sie zwyklym drukowaniem smile, wolalbym jednak rowniez dowiedziec sie jak przy okazji przekonac drukarke, zeby drukowala z konkretnego zasobnika papieru (drukarka to maszyna wielofunkcyjna ricoh aficio220)

Niecierpliwie oczekujac na odpowiedz,
Krzysztof Karlowski

2

Odp: Filtr drukujacy zawartosc zalacznika - jak to zrobic?

erms napisał/a:

[...]Ludzie faksuja, do mnie przychodzi e-mail z zalacznikiem. tym zalacznikiem jest plik pdf. zawsze jeden i zawsze ma nazwe fax.pdf.
chcialbym przekonac Bat'a zeby:
1. odfiltrowal moje faxy do odrebnego folderu - ta czesc zakonczyla sie sukcesem
2. automatycznie wydrukowal zawartosc tego faksu na drukarce[...]

Da się to rozwiązać za pomocą jednego filtru (zakładam, że masz wersję The Bat! powyżej 3.0). Pierwszą operacją filtru ma być - tak jak napisałeś - przeniesienie wiadomości z faksami do odrębnego folderu. Dalej można postąpić w różny sposób, ale tak na szybko wypróbowałem następujące rozwiązanie:

1. Jako drugą operację filtru ustaw zachowywanie załącznika w jakimś katalogu dyskowym (np. D:\fax\). Włącz także dla tej operacji nadpisywanie pliku, a wtedy zawsze w tym katalogu będzie się zapisywał się załącznik o nazwie fax.pdf.

2. Trzecią operacją filtru powinno być uruchomienie programu zewnętrznego, którym będzie Akrobat z odpowiednimi parametrami, powodującymi wydruk załącznika. W moim przypadku jest to Acrobat Reader 7.0 i wiersz poleceń użyty w filtrze do wywołania wydruku ma następującą postać:

"C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\AcroRd32.exe" /p /h "D:\fax\fax.pdf"

To już wszystko! Wadą tego rozwiązania jest pozostawanie otwartego Acrobata, ale można go zamknąć ręcznie (można także wywołać jego zamknięcie z The Bat!, ale w tym momencie nie wiem jak to zrobić).

Załącznik będzie drukowany na domyślnej drukarce. Zmiana parametrów wydruku z poziomu The Bat! raczej w prosty sposób się nie uda.

3

Odp: Filtr drukujacy zawartosc zalacznika - jak to zrobic?

Gdyby juz wszystko trybilo sproboj zamiast Acrobata Readera podstawic Foxit Reader (tez jest free). Duzo mniejszy program, szybko startuje i nieobciaza az tak system. Jezeli tylko mozliwe zawsze z niego korzystam. W wyjatkowych wypadkach odpalam Acrobat.