1 (edytowany przez kgolebiowski 2007-05-29 13:45:49)

Temat: Instalacja nowej wersji

Chcę zainstalowac nową wersje 3.95.Co nam zrobić ze strymi wiadomościami ,czy mam zrobić kopię zapasową,czy eksport wiadomości a potem import?.Czy po instalacji mogę wyrzucić wszystkie maile zakwalifikowane jako spam a Bayes będzie pracował prawidłowo?

2

Odp: Instalacja nowej wersji

Instalacja nowszej wersji programu nie powoduje usunięcia wcześniej zgromadzonych wiadomości. Plik z rozszerzeniem .msi to podstawowa wersja instalacyjna The Bat! i postępuje się z nim jak z każdym plikiem instalacyjnym: trzeba go po prostu uruchomić i stosować się do kolejnych poleceń wyświetlanych na ekranie.

Kopię zapasową zawsze warto mieć pod ręką. Twierdzę, że jest to podstawowa sprawa nie tylko przy instalacji nowszych wersji programu, ale podczas normalnego użytkowania. Wiele razy na tym forum można było zobaczyć prośby o pomoc w odzyskaniu wiadomości gdy nie było kopii zapasowej. W takich przypadkach odzyskanie poczty w razie jakiejkolwiek awarii często bywa niemożliwe. Powinieneś zatem zadbać o regularne tworzenie kopii zapasowej.

Przetrzymywanie spamu nie ma sensu, ponieważ informacja o jego cechach jest gromadzona niezależnie przez wtyczkę antyspamową. Usuń zatem spam i oczyść folder Śmieci. Ja stosuję automatyczne usuwanie spamu z folderu Śmieci po 7 dniach (zaglądam do niego od czasu do czasu i sprawdzam czy nie trafiła tam jakaś normalna wiadomość). Ustaw właściwości tego folderu w dogodny dla siebie sposób i nie przechowuj niepotrzebnie spamu.

3 (edytowany przez kgolebiowski 2007-05-30 11:13:00)

Odp: Instalacja nowej wersji

Zainstalowałem nową wersję TB i widzę że od nowa muszę instalować Bayesit.Znaczy to zapewne że muszą ją trenować.

4

Odp: Instalacja nowej wersji

Od dłuższego czasu wtyczka BayesIt! nie jest już dołączana do pakietu instalacyjnego, zatem należałoby chyba przywrócić tylko jej poprzednią konfigurację.