1

Temat: problemy z wysyłaniem wiadomości z konta Gmail

Podczas wysyłania wiadomości z konta Gmail (sprawdzałem konfigurację wszystko jest ok) dostaję następujący komunikat:
!2007-07-19, 23:22:32: SEND  - Błąd protokołu TLS: Nieoczekiwany komunikat SessionUnknownContentType ct (50).
próbowałem zmienić port z 465 na 587, ale wtedy program nie jest w stanie wysłać poczty - w tym przypadku czasami wiadomości dochodzą, czy ktos zetknął się z podobnym przypadkiem - wersja Bata którą używam to 3.99 pochodząca z Eksperta.

2

Odp: problemy z wysyłaniem wiadomości z konta Gmail

Czy wczesniej to u Ciebie dzialalo?
Czy masz wlaczone uwierzytalnianie?
Jak sie to zachowuje na zwyklym porcie 25?
U mnie to narazie smiga bez problemu przez TLS.

3

Odp: problemy z wysyłaniem wiadomości z konta Gmail

Tak, wcześniej nie miałem z tym problemów.
Uwierzytelnianie jest włączone; na zwykłym porcie nie próbowałem  bo wydaje mi się że nie pójdzie bo Gmail nie ma możliwości pracy na niezabezpieczonym porcie.
W konfiguracji konta mam ustawione TLS, z tym nie ma problemów jedynie tylko przy wysyłaniu występuje ten błąd, sprawdzałem wysyłanie wiadomości poprzez przeglądarkę oraz Thunderbirda i nie miałem takiego komunikatu.
Próbując wysyłki wiadomości na różne konta pocztowe - onet, interia, gmail wiadomości dochodzą z różną częstotliwością niemniej jednak jest to komunikat błędu - tylko nie wiem jakiego hmm

4

Odp: problemy z wysyłaniem wiadomości z konta Gmail

Może to w czymś pomoże a może to błędny trop - czasami w przeglądarce czekam ponad kilka minut na pojawienie się strony szyfrowanej - czy to gmail, mbank itd - nie zdarza się to często i tylko w firefoxie, ale jest taka przypadłość.

5

Odp: problemy z wysyłaniem wiadomości z konta Gmail

Witam. Ja miałem chyba podobny przypadek. Też korzystam wersji z eksperta. U mnie było tak: mam dwa konta w google i jedno działało normalnie a z drugiego nie dało się wysyłać (odbierało się  bez problemu) obydwa były identycznie skonfigurowane. Poskutkowało utworzenie tego konta od nowa a tamto można pozstawić lub usunąć. Teraz działa bez problemu. Na zwykłym porcie 25 to raczej chyba nie da rady. Tak mi się przynajmniej wydaje.