Temat: Szablon czsu i daty

Witam serdecznie:)

Od pewnego czasu dużo podróżuję i niestety pracuję w różnych strefach czasowych, dlatego mam prośbę czy można tak sformatować forma daty aby np w stopce wiadomości wyświetlana była aktualna data i czas w polskiej strefie czasowej. tak jak to można ustawić outlook'u brrrr, lub inaczej czy moż napisać jakieś makro, które będzie dodawało do mojej godziny systemowej różnicę czasu zadaną z góry.
Dziękuję za wszelkie sugestie
pozdrawiam
Wikinh ];-)>

2

Odp: Szablon czsu i daty

wiking1313 napisał/a:

[...]czy można tak sformatować forma daty aby np w stopce wiadomości wyświetlana była aktualna data i czas w polskiej strefie czasowej. [...]

The Bat! pobiera bieżącą datę i czas z komputera, na którym jest uruchomiony. Nie ma też prostego mechanizmu dodawania / odejmowania zadanych przez użytkownika przedziałów czasu (w praktyce sprowadzałoby się to do utworzenia za pomocą makr jakiegoś kalkulatora do obliczania wyników takich operacji, przy czym należałoby posłużyć się którąś z wtyczek rozszerzających makra, aby kalkulator działał interaktywnie).

Jeśli korzystasz z komputera przenośnego, możesz po prostu ustawić w nim czas środkowoeuropejski i używać makr %Date / %Time w szablonach wiadomości. Jeśli korzystasz z czasu lokalnego, wtedy pozostaje tylko działanie takie jak wspomniane wyżej (kalkulator) albo po prostu korzystanie z tych samych makr i tylko dopisanie informacji, że są to dane lokalne.

Czas utworzenia wiadomości wpisywany w nagłówku jest czasem UTC (nie Greenwich, jak niektórzy błędnie go nazywają). Podawane jest tam również przesunięcie lokalneej skali czasu względem skali UTC, czyli np. Mon, 13 Aug 2007 08:54:55 +0200. Program u odbiorcy powinien poprawnie taki wpis interpretować (co jest potrzebne np. przy sortowaniu wg daty). Poprawnie skonfigurowane serwery pocztowe również posługują się takim formatem daty i czasu - zatem jeśli potrzebny jest odczyt tych informacji z nagłówka, nie powinno być problemów. Wpis daty i czasu w stopce powinien więc być traktowany tylko jako ozdobnik i chyba nie opłaca się tworzenie do tego celu jakiegoś skomplikowanego szablonu.

3

Odp: Szablon czsu i daty

Witam Cię Zygmuncie

Serdecznie dziękuje za wyjaśnienia właśnie zrobiłem sobie taki mały szablonik  w którym podaję mój czas puls przesunięcie czasu w Polsce.

Pozdrawiam Wiking]:-)>