1

Temat: Format tekstu

Witam
Zainstalowałem sobie The Bat, ustawilem wszystko, między innymi kolory cytowanego tekstu poprzedniej wiadomości, podpisu itp. Kiedy dostaje maila od kogoś i wybieram opcję "odpowiedz" wszystko ładnie u mnie wygląda. Cytowana wiadomość w kolorze srebrnym, podpis brązowy, wszystko tak jak to ustawilem, ale... kiedy adresat ją dostaje i odbiera za pomocą Outlook'a cała wiadomość jest napisana zwykłym czarnym tekstem. Gdzie podziało się całe formatowanie? Jaki ma sens ustawianie tego wszystkiego tylko po to żebym ja sobie mógł w kolorkach pooglądać tą wiadomośc w trakcie jej tworzenia, a adresat już nie miał tej szansy?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

2

Odp: Format tekstu

ModT napisał/a:

Gdzie podziało się całe formatowanie?

To co ustawiasz w TB to tylko widok jaki ty widzisz. Używasz edytora tekstowego (MicroED lub windowsowego) a on nie posiada funkcji zdobienia tekstu. Jakbyś odebrał innym programem, który pozwala na ustawienia kolorów dla wiadomości tekstowych to byś miał kolorki takie jak zdefiniowałeś w tym programie a nie swoim TB. Reasumując jeżeli wysłałbyś mi ten kolorowy piękny list to i tak ja bym go widział w takich kolorach jakie ja mam zdefiniowane w samym TB. Najzwyczajniej list jest w zwykłym tekście i nie da się zmieniać jego właściwości.

Owszem istnieje znana metoda kolorowania tekstu przesyłanego i wymuszania właśnie takiej a nie innej interpretacji. Nazywa się toto html, ale nie jest wskazane w korespondencji, chociaż owszem może być używane.

3

Odp: Format tekstu

Dlaczego html nie jest polecany? Outlook, którego wciąż używa większość użytkowników domyślnie ma ustawiony taki format wysyłania wiadomości. Ustawiłem sobie w The Bat również html żeby przetestować jak to działa, ale nie wiem dlaczego nie funkcjonuje to tak jakbym chciał. Jeśli ktoś wysyła do mnie wiadomość z programu outlook i używam opcji "odpowiedź" żeby odpisać wszystko jest w porządku, tzn. the bat dodaje (tak jak ustawiłem w opcjach) oryginalną wiadomość jako cytat. Problem zaczyna się jeśli wysyła ktoś do mnie wiadomość z programu The Bat. Wtedy przy wybraniu funkcji "odpowiedź" oryginalna wiadomość już się w ogóle nie pojawia w oknie jako cytat. Da się to jakoś naprawić?
Druga sprawa - w programie outlook przy odbieraniu wiadomości w formacie html nie pojawiają się żadne załączniki, w the bat natomias do każdej wiadomości jest dołączony plik w formacie html. Czy można się tego pozbyć? Tylko proszę mi nie odpowiadać że mam sobie zmienić format na zwykły tekst bo to jest jeszcze gorsze. Znajomi do mnie piszą wiadomości, w których mają poustawiane różne rzeczy, m.in. papeterie co po odbiorze w the bat sprowadza się do załącznika.

4

Odp: Format tekstu

ModY napisał/a:

Dlaczego html nie jest polecany?

Bo jest używany w większości przypadków przez spamerów. Bo znacznie zwiększa wielkość przesyłki nie zwiększając wartości merytorycznej jaką niesie wiadomość. Bo niektórzy nie lubią wszelkiego rodzaju zbędnych dodatków w postaci czcionek 16px o kolorze czerwonym na czarnym tle. Wolą czytać wiadomości takie jakimi są a nie takimi jakimi sobie ktoś życzy by były.

ModY napisał/a:

Jeśli ktoś wysyła do mnie wiadomość z programu outlook i używam opcji "odpowiedź" żeby odpisać wszystko jest w porządku, tzn. the bat dodaje (tak jak ustawiłem w opcjach) oryginalną wiadomość jako cytat. Problem zaczyna się jeśli wysyła ktoś do mnie wiadomość z programu The Bat. Wtedy przy wybraniu funkcji "odpowiedź" oryginalna wiadomość już się w ogóle nie pojawia w oknie jako cytat. Da się to jakoś naprawić?

SOA#1 czyli u mnie wszystko w porządku. Może coś namieszałaś w ustawieniach/szablonach odpowiedzi? Może używasz różnych formatów wiadomości w html?

ModY napisał/a:

Druga sprawa - w programie outlook przy odbieraniu wiadomości w formacie html nie pojawiają się żadne załączniki, w the bat natomias do każdej wiadomości jest dołączony plik w formacie html. Czy można się tego pozbyć? Tylko proszę mi nie odpowiadać że mam sobie zmienić format na zwykły tekst bo to jest jeszcze gorsze. Znajomi do mnie piszą wiadomości, w których mają poustawiane różne rzeczy, m.in. papeterie co po odbiorze w the bat sprowadza się do załącznika.

Bo TheBat traktuje wiadomośc tak jaką ona stricte jest. A jest najzwyczajniej plikiem html. Jakbyś sobie właśnie ten plik próbował otworzyć w przeglądarce to także będzie takim jakim jest czyli treścią wopatrzoną o htmlowe znaczniki. Nie da się tu nic zmienić - taki standard działania.

5

Odp: Format tekstu

ModY napisał/a:

Dlaczego html nie jest polecany?

Ponieważ umiemy pisać treściwie bez podkreśleń, wielkości czcionek, koloroywch papeterii w tle, dźwięków itd. kompletnie zbędnych rzeczy. Ale to nasza opinia. Nie musisz jej przyjmować.