Temat: Tworzenie szablonu - problem

Witam

Jestem nowym użytkownikiem programu więc nie wszystko jest dla mnie jeszcze jasne. Proszę o pomoc w kwestii konfiguracji szablonu wiadomości wychodzących. Utworzyłem wzór tła oraz podpis, który powinien pokazywać sie każdorazowo po uaktywnienia okna nowej wiadomości i ...  No właśnie . Gdzie i jak mam zapisać wzór tego szablonu aby za każdym razem gdy będę używał polecenia " twórz nowa wiadomość" program będzie pamiętał wcześniejsze ustawienia. Do tej pory za każdym razem muszę od nowa tworzyć tło wiadomości, wpisywać podpis itd. Nie bardzo wiem gdzie szukać więc prosiłbym o pomoc ' step by step'. Proszę również o wyrozumiałość.. Z góry dzięki.;) Może dodam iż obsługuję TB Professional v.3

2

Odp: Tworzenie szablonu - problem

Sądzę, że usiłujesz utworzyć szablon dla wiadomości w formacie HTML, ponieważ piszesz o wzorze tła. To nie jest możliwe, szablony w The Bat! działają tylko w trybie czysto tekstowym.

3

Odp: Tworzenie szablonu - problem

Zygmunt napisał/a:

Sądzę, że usiłujesz utworzyć szablon dla wiadomości w formacie HTML, ponieważ piszesz o wzorze tła. To nie jest możliwe, szablony w The Bat! działają tylko w trybie czysto tekstowym.

Witam ponownie. Dzięki za odzew. Ale przecież mogę każdorazowo zmienić tło dla nowej wiadomości. Chciałbym to robić z 'automatu'. Podpis skonfigurowałem sobie i jest ok.  W MS Outlook jest tako opcja. TB na pewno ( IHO )powinna być też taka możliwość. Może mam stworzyć szablon w w edytorze tekstu i  wskazać go jako szablon?:/

4

Odp: Tworzenie szablonu - problem

Witam ponownie.

Doczytałem pozostałe posty i faktycznie HTML nie obsługuje tych szablonów. Mam zatem inne pytanie.
Jak i czy w ogóle można zmienić wielkość i krój czcionek w szablonie nowej wiadomości.  Nadmienię, że chciałbym aby były inne niż krój pisma w treści  nowej wiadomości. Próbowałem wkleić z zewnętrznego programu tekstowego i nie nic to nie daje. 

Pozdrawiam

5

Odp: Tworzenie szablonu - problem

Na szablony HTML jedyna rada to: http://konrad_sz.republika.pl/tb/htmltempl.htm
Wątek zamykam - zgodnie z wielokrotnym jego omawianiem.