1

Temat: Problem z kopiowaniem tekstu z worda do nowej wiadomości

Witam serdecznie

Posiadamy w pracy najnowszego the bat w wersji 3.60. (legalne licencje). Po aktualizacji z wersji 2.12 zauważyliśmy następujący problem. Otóż przy tworzeniu nowej wiadomości (html) występuje problem z wklejaniem tekstu z Worda (zaznaczenia bloku tekstu w word, Ctrl+C i Ctrl+V w the Bat). Po wklejeniu do nowej wiadomosci są braki tekstu tak jakby cześć wogóle nie była skopiowana. Problem ten zanika po użyciu programu notatnika jako schowka przejściowego.

Ktoś się spotkał z tego typu problemem?

Pozdrawiam

Odp: Problem z kopiowaniem tekstu z worda do nowej wiadomości

Liszek napisał/a:

Posiadamy w pracy najnowszego the bat w wersji 3.60. (legalne licencje). Po aktualizacji z wersji 2.12 zauważyliśmy następujący problem. Otóż przy tworzeniu nowej wiadomości (html) występuje problem z wklejaniem tekstu z Worda (zaznaczenia bloku tekstu w word, Ctrl+C i Ctrl+V w the Bat). Po wklejeniu do nowej wiadomosci są braki tekstu tak jakby cześć wogóle nie była skopiowana. Problem ten zanika po użyciu programu notatnika jako schowka przejściowego.

Ktoś się spotkał z tego typu problemem?

Potestowałem właśnie trochę - zasadniczo nie używam HTMLa - i potwierdzam, że są różne dziwaczne problemy (używam 3.5.22). Nie zauważyłem znikania tekstów, ale różne dziwacznostki przy wklejaniu - zmiany koloru i rodzaju czcionki, tła, formatowania... Wszystko to wynika chyba z tego, że TB! chce wyświetlać przeniesiony z Worda kawałek tekstu z takimi parametrami, jakie są dla niego ustawione w Wordzie, ale jakoś kiepsko mu to wychodzi. Zresztą, przyznajmy, edytor HTML w TB! można określić słowem "niedoróbka", jeśli nie gorszym...

Błąd jest chyba znany - na TBBETA czytałem, zdaje się, o problemach z przenoszeniem tabel Excela, jest to chyba powiązane.

Kulawym rozwiązaniem jest skorzystanie z szablonu podręcznego o treści %CLIPBOARD (tylko to jedno makro) i nazwie np. 1. Wystarczy wówczas wpisać 1 i nacisnąć ctrl+spacja, a zawartość schowka wklei się jako czysty tekst.

3

Odp: Problem z kopiowaniem tekstu z worda do nowej wiadomości

Konrad Szkudlarczyk napisał/a:

Błąd jest chyba znany - na TBBETA czytałem, zdaje się, o problemach z przenoszeniem tabel Excela, jest to chyba powiązane.

Musi być powiązane, bo to M$
Ale zaintrygowany tym, co piszecie sprawdziłem jak to wygląda ale przy wklejaniu z OpenOffice (bo M$ Office nie posiadam). No i faktycznie nie jest to zachwycające:
http://born66.net/zopen.gif
O ile proste formatowanie tesktu zostało 'w zasadzie' zachowane, to lewa górna komórka tabelki - zawierająca koloryw tekst na kolorowym tle została zjedzona przy tym wklejaniu. Ale ze zdziwieniem stwierdziłem, że wklajona tabelka w edytorze baciorka daje się swobodnie manipulować - np. zmieniać rozmiar.

4 (edytowany przez Liszek 2005-10-20 14:54:57)

Odp: Problem z kopiowaniem tekstu z worda do nowej wiadomości

A mnie nie chodzi o jakieś tabelki itp rzeczy, bo uważam że schowek do tego typu rzeczy nie jest tylko PDF jako załącznik, wtedy ma się wszystko w rozmiarach oryginału. Jednak w przypadku gdy ma sie zwyczajny dokument tekstowy bez zadnych tabel i na 3 skopiowane akapity w Batcie pojawiaja sie 2 to juz coś nie chalo. Tylko może problem nie lezy po stronie Bata tylko Microsoft sobie nowe znaczniki powymyślał w MS Office 2003, a Bogu ducha winien Bat poprostu jeszcze o tym nie wie i część tekstu pomija big_smile