Temat: Szef chce czytać pocztę wszystkich

Witam szanownych kolegów.
    Mam problem otóż mój szef ubzdurał sobie że chce czytać pocztę wszystkich
    pracowników skrzynek jest ponad 100szt. ( wiem że to nie legalen i proszę tego aspektu nie komentować )
    W serwerze pocztowym mogę ustawić aby przekierowywyał pocztę na jedno konto mailowe
, które zamierzam ściągać Batem i tutaj zaczynają się schody , po których wejść może ktoś mi z szanownych kolegów pomoże

Jak w jaki sposób jak najbardziej da sie zautomatyzować aby stworzyła sie i działa struktura typu :

domena 1
    user1
        - inbox_user1 (to katalog poczty przychodzącej )
        - outbox_user1 ( to katalog poczty wychodzącej )
    user2
        - inbox_user2
        - outbox_user2
    ……
        -……..   
        -……..
                 itd.

Domena 2
user1
        - inbox_user1 (to katalog poczty przychodzącej )
        - outbox_user1 ( to katalog poczty wychodzącej )
    user2
        - inbox_user2
        - outbox_user2
    ……
        -……..   
        -……..
                itd.

Dodam że domen ma 3 szt. ,
Jak to zrobić aby jak najmniej się narobić , bo myśl wklepania tego ręcznie przysparza mnie o dreszcze
Z góry dzieki za zaangażowanie

2

Odp: Szef chce czytać pocztę wszystkich

Problem można rozwiązać tylko częściowo, tzn. dla wiadomości wysyłanych. Wiadomości odbierane nie umożliwiają automatycznego sortowania w taki sposób jak przedstawiłeś. Wynika to z faktu, że informacja o nadawcy jest zawsze jednoznaczna, natomiast odbiorców może być wielu i dodatkowo ich adresy mogą być umieszczone w różnych polach nagłówka (To, Cc, Bcc).

Jeśli jesteś administratorem serwera pocztowego, możesz do nagłówka każdej przekierowanej wiadomości dodawać jednoznaczną informację o nadawcy lub odbiorcy, lub inaczej mówiąc, o skrzynce pocztowej, do której trafiła pierwotna wiadomość. Taka informacja mogłaby mieć postać dodatkowego pola (lub pól) w nagłówku i wtedy The Bat! mógłby użyć do automatycznego sortowania.

Sam mechanizm sortowania wymagałby użycia dwóch filtrów podobnych do opisanego na stronie PSTB pod adresem http://thebat.pl/?itemid=459&catid=24&catid=24

3

Odp: Szef chce czytać pocztę wszystkich

Dzięki za wyjaśnienia.
Mam jeszcze jedno pyt. czy jest w Bacie gdzieś możliwość podglądu w log w jaki sposób wiadomości jest przetwarzana przez filtry ??