Temat: Filtr do selektywnego pobierania poczty - pyt. do fachowca

Mam filtr ustawiony na pobieranie poczty tylko do adresatów z ksiązki adresowej BOK a resztę maili chce kasować ustawiłem to w poniższy sposób

Książka adresowa(rozszerzenie) - BOK  nie zawiera wpisu - pierwszego odbiorcy
AND - Książka adresowa(rozszerzenie) - BOK  nie zawiera wpisu - wszystkich odbiorców
AND - Książka adresowa(rozszerzenie) - BOK  nie zawiera wpisu - nadawcy

Operacja
    - Usuń

wszystkie kombinacje dobrze działają  do momentu gdy odbiorca (który jest wpisany w książce adresowej BOK) jest w mail-u do kilku osób i nie występuje na pierwszej pozycji , jak jest jako pierwszy to ściąga jak np: jako drugi, trzeci ... to ten filtr nie chce pobrać tej wiadomości

Czy może mi ktoś pomóc to ustawić tak by przypadek gdzie jest on jako nie pierwszy w polu "do" ściągał te maile????

2

Odp: Filtr do selektywnego pobierania poczty - pyt. do fachowca

Jedynym sposobem na rozwiązanie Twojego problemu będzie prawdopodobnie użycie nieco innego warunku i skorzystanie z pliku zewnętrznego, w którym będziesz przechowywał adresy e-mail niepożądanych korespondentów. Taki plik można łatwo utworzyć, eksportując książkę adresową do pliku tekstowego (jako listę adresową).

Warunek filtru powinien być następujący:

Nagłówek nie zawiera żadnego [tu puste pole]

Dodatkowo włącz opcję Pobierz wzorce filtrowania z pliku, wskazując wyeksportowany plik książki.

Nie sprawdzałem tego filtru i być może nie zadziała on przy tak skonstruowanym pliku wzorców filtrowania, ponieważ eksportowane dane zawierają wpisy w postaci "Imię Nazwisko <adres@domena.abc.xx>". Filtr prawdopodobnie będzie porównywał kolejne wiersze tego pliku z nagłówkiem i zadziała, gdy znajdzie dopasowanie.

Co będzie się działo, gdy np. nadawca inaczej wpisał swoje dane w wiadomości, zachowując adres e-mail? Prawdopodobnie filtr nie zadziała i dlatego aby być pewnym, należy użyć jakichś jednoznacznych kryteriów. W tym wypadku należałoby plik wzorców nieco zmodyfikować, usuwając wszystkie zbędne wpisy (imiona, nazwiska i znaki "<", ">"). Powinny w nim zostać tylko same adresy e-mail, po jednym adresie w wierszu.

Warunki takie jakich używałeś do tej pory nie pozwalają na dowolny wybór adresata lub nadawcy z książki adresowej.

3 (edytowany przez jaspadax 2008-02-24 19:24:58)

Odp: Filtr do selektywnego pobierania poczty - pyt. do fachowca

Włączam się do tego wątku z moim problemem.
Przy ustawieniu warunków filtrowania w  Bat v4.0.14, które są skuteczne dla operacji: Usuń lub Ignoruj, w żaden sposób nie mogę ustawić warunku "Ignoruj, oznacz jako przeczytane". T.zn ustawienie jest tyle że nie jest ono przez program zapamietane i pokazuje i realizuje poprzednie ustawienie.
Byłbym wdzięczny za podpowiedź.