1

Temat: Archiwum - obsługa wykonywania i przywracania + znikające foldery

Witam wszystkich,

Generalnie mój problem polega na tym, że po zamknięciu Bat-a i ponownym otwarciu znikają foldery, które utworzyłem. Kiedy klnąc pod nosem próbuję je założyć na nowo, przy próbie zapisania nowego pojawia się alert, że taki folder jest już otwarty. No ale gdzie? Nie wiem, co mam z tym zrobić.

Te wiadomości pewnie gdzieś są ale gdzie? Jak się do nich dostać? Widzę przy nazwie konta dużo większą liczbę wiadomości niż suma wiadomości wyświetlanych w folderach, które do tego konta należą..

Próbuję odtworzyć wiadomości z kopii, których kilka zrobiłem ale nie wiem jak to dobrze zrobić.

Prawdę mówiąc nie rozumiem jak działa tworzenie kopii zapasowej, zasady działania kopii różnicowej tutaj i zasady przywracania.

Niestety, w podręczniku (który jest Help-em z programu?) nie są wyjaśnione tak proste zapewne dla wielu kwestie. Często jest napisane jak coś wykonać ale nie - po co (co to daje).

Czy ktoś mógłby napisać jak należy obsługiwać wykonywanie kopii zapasowej? Nie jak wykonać jakąś operację, tylko jakie procedury stosować, zakładając najprostsze, ręczne obsługiwanie np.:

Tworzenie kopii zapasowej:
1. wykonać zasadniczą kopię zapasową
2. wykonać kopię różnicową wskazując plik kopii zasadniczej TBI, którego ona dotyczy
3. wykonywać kolejne kopie różnicowe TBK wskazując stale na ten sam plik kopii zasadniczej TBI(?)

Przywracanie archiwum z kopii zapasowej:
1. Użyć opcji odtwarzania wskazując plik kopii zasadniczej TBI archiwum
2. Użyć opcji odtwarzania wskazując plik kopii różnicowej 1 TBK (najstarszej)
3. Użyć opcji odtwarzania wskazując plik kopii różnicowej 2 TBK.. itd.

Czy to tak się robi?


I jeszcze jedno pytanie - czy jest jakiś sposób (może jakiś zewnętrzny program, może jakieś rozwiązanie programowe), które mi pozwoli z kilku kopii zapasowych jakie mam (zasadniczych - TBI i różnicowych TBK) aby powstała wersja "maksymalna" czyli ze wszystkimi przechowanymi folderami i wiadomościami, którą mógłbym potem wczytać do nowo zainstalowanego Bat-a?

Dzięki za wyrozumiałość..

Pioter