1

Temat: thebat nie wyswietla zdjec

mam problem z programem, nie wiem czemu ale nie wyswietlaja mi sie obrazy w zalaczonych mailach
jak np tu w zalaczonym biuletynie  - jak to zmienic?
http://img66.imageshack.us/img66/7366/schowek01xb6.th.jpg

2

Odp: thebat nie wyswietla zdjec

zuku napisał/a:

...nie wyswietlaja mi sie obrazy w zalaczonych mailach jak np tu w zalaczonym biuletynie  - jak to zmienic?

Są dwa wyjścia: poprosić nadawcę, aby rzeczywiście załączał obrazki zamiast odwołań do nich, albo obejrzeć biuletyn w przeglądarce WWW. The Bat! nie pobiera z sieci żadnych danych nie dołączonych do wiadomości w formacie HTML - działa tak od zawsze i mam nadzieję, że tak pozostanie.

3

Odp: thebat nie wyswietla zdjec

Podbijam stary temat, żeby nowego nie zakładać.
Są osoby którym tej funkcji bardzo brakuje, m.in dlatego założyłem tutaj konto.

Pytanie moje: czy można w jakiś sposób zmusić Bata do pobierania obrazków? Moim zdaniem to program powinien dostosować sie do usera a nie user do programu. Chcę takiej funkcji i koniec tongue A Bat bardzo mi się podoba, ale ta brak tej funkcji wg mnie go dyskwalifikuje.
Znalazłem podobno opis rozwiązania tego problemu http://thebat.pl/?itemid=460&catid= … id=24#more
ale pomijając fakt że jest on ciut za skomplikowany dla mnie (tzn nowego użytkownika) to mimo że przeszedłem procedury do końca to i tak obrazków nie ma sad

Czy nie można przygotować gotowego pliku/filtra/wtyczki czy jako to się zwie, którego wrzucę do katalogu Bata i obrazki będą wyświetlane?
Ułatwiłoby to życie wielu użytkownikom...

Odp: thebat nie wyswietla zdjec

Jakiś czas temu zrobiłem porawioną wersję tego starego filtra. Króciutki opis jest na stronie http://konrad_sz.republika.pl/tb/htmlpics_2.htm (gdy - jeśli do tego czasu nie wyjdzie wersja TB ze ściąganiem wbudowanym w program - znajdę czas, to napiszę trochę więcej). Jest to znacznie prostsze (jeden filtr, bez duplikowania wiadomości). BTW - przeglądarka HTML w TB! jest wyjątkowo marna i może dlatego nie wyświetlają Ci się obrazki (np. w tle komórek).

5

Odp: thebat nie wyswietla zdjec

Dzięki za odpowiedź, ale utknąłem na ostatnim akapicie...
Co zrobić z plikiem txt2html.regexps ? Gdzie go wkleić? Zainstalować?

Wysłałem podręcznik pl na maila, może tam znajdę instrukcję, ale jeszcze nie doszedł...

6

Odp: thebat nie wyswietla zdjec

txt2html.regexps - taki plik powinien się znajdować w katalogu głównym TB

7

Odp: thebat nie wyswietla zdjec

- wtyczka XMP zainstalowana
- filtr dla poczty przychodzącej utworzony (coś jeszcze z nim należy zrobić?)
- txt2html.regexps utworzony i skopiowany do katalogu głównego

I dalej nie ma obrazków tylko kwadraty sad

8

Odp: thebat nie wyswietla zdjec

Konrad WWW napisał/a:

W katalogu głównym The Bata! (zwykle "c:\Program files\The Bat!")należy wejść do folderu images i stworzyć w nim folder systemowy o nazwie "HTTP", do którego będą trafiały ściągnięte obrazki.

9 (edytowany przez koleszka 2007-10-17 21:13:01)

Odp: thebat nie wyswietla zdjec

Oczywiście folder też zrobiłem, ale jest pusty, żadnego obrazka tam nie ma, chociaż odbierałem maile z podlinkowanymi obrazkami.
Folder systemowy to jakiś specjalny folder? Czy taki zwykły: prawy klik > nowy folder ?
Bo próbowałem i zwykły folder, i folder systemowy (tzn skopiowałem z dysku inny folder systemowy i zmieniłem nazwę na HTTP) ale dalej jest pusty hmm

Za chwilę się poddam hmm

10

Odp: thebat nie wyswietla zdjec

Przypisz filtrowi skrót klawiszowy i go uruchom na tej wiadomości. Przy wiadomości przychodzącej warto abyś sprwdził filtrację: prawy przycik myszki na wiadomości i następnie testuj filtr dla poczty przychodzącej.