Temat: certyfikat gmail

Witam. Mam pytanie czy (pomimo że wszystko mam dobrze skonfiguorowane i mogę wysyłać meile na gmailu) wam też (którzt używaja tego serwera) wyskakuje komunikat przy odbiorze lub wyslaniu poczty typu:
"Serewer nie dostarczył certyfikatu źródłowego podczas sesji i nie ma tego certyfikatu w książce adresowej.  To połączenie może nie być bezpieczne skontakuj się administratorem serwera."?
Trochę to dziwne gdyż przy SMTP serwer informuje że certyfikat jest ważny do 17 czy 15 listopada 2007.
Spotkał sie ktoś z takim problem. Wiem że gmail to wersja beta i nie wszystko może działać.;)
POzdrawiam

2

Odp: certyfikat gmail

U mnie na dwoch kontach to dziala bez problemu.
Sprobuj na TheBacie nastawic normalne porty bez SSL.
Wykonaj kilka operacji z poczta, odbior i wyslanie a potem z powrotem przejdz na SSL.

3

Odp: certyfikat gmail

Próbowałem tej sztuczki też ale w tym momencie w ogóle nie można się połączyć z serwerem. Aha nie nadmieniłem że uzywam ostatniej wersji "Nietoperka". Dzięki za info:). Spróbuję jeszcze raz to zrobić.
Może się uda dzisiaj hehehe:)

4

Odp: certyfikat gmail

Po ponownej instalacji THE BAT! i backup mam ten sam problem z gmail co manieksi. Wcześniej wszystko działało bez zarzutu.

5

Odp: certyfikat gmail

Wykasuj pliki RootCA.ABD i IntermCA.ABD.
A następn ie uruchom TB.

6

Odp: certyfikat gmail

Dziekuję bardzo. Teraz wszystko pięknie działa.:)

7

Odp: certyfikat gmail

Po awarii komputera zakupiłem aktualną wersję 10.3.3.3 i pojawił się ten problem. Skasowanie RootCA.ABD i IntermCA.ABD nie pomaga.

8

Odp: certyfikat gmail

Spróbuj skonfigurować swoje konto zgodnie z wymaganiami GMail: https://www.ritlabs.com/en/news/7799/