1

Temat: Znikająca tablica informacyjna

Witam
Pracowałem do niedawna na monitorze z rozdzielczością 1280x1024 miałem ustawioną tablicę informacyjną na samym dole ekranu, teraz musiałem się przenieść na taki z 1024x768 i wydaje mi się że The Bat, w jakiś dziwny sposób zapisuje położenie tej tablicy (chyba znajduje się ona "poza" ekranem), bo po tym jak się przeniosłem to zniknęła... Zresztą ekran powitalny też jest dosyć nisko położony...

Może ma ktoś pomysł jak go przestawić?

Oczywiście próbowałem odinstalować (odznaczyłem opcję, żeby pozostawiał dane na dysku, ale to chyba i tak nie działa, bo pozostał katalog z nietoperkiem, wszystkimi kontami i ustawieniami, ale go też usunąłem) i zainstalować ponownie, ale to nie pomogło, bo chyba zostawia pewne ustawienie zapisane w rejestrze (nie wiem tylko dokładnie gdzie i czy uda się znaleźć do nich bezpośredni dostęp).
Tak więc jestem w kropce i nie wiem co zrobić, żeby mi powróciła tablica informacyjna, bo ona bardzo przydatna jest...

Dodam że używam The Bata! 3.99 (z KS Eksperta) + WinXP SP2

2 (edytowany przez oscar 2007-07-02 22:08:05)

Odp: Znikająca tablica informacyjna

Już sobie poradziłem - jak mówiłem wszystko było w rejestrze, u mnie to było w ścieżce:
HKEY_USERS\S-1-5-21-789336058-484763869-839522115-1003\Software\RIT\The Bat!\Ticker

a odpowiedzialne za to klucze to:
Left - odległość od lewej krawędzi w pikselach
Top - odległość od góry w pikselach

Swoją drogą to ma kilka błędów ta wersja (a tu już x.99...), miejmy nadzieję że 4.00 będzie wolna od tego.
Również błędem jaki zauważyłem jest to, że nieraz (nie zawsze, nie wiem jeszcze od czego to zależy), gdy chce się otworzyć jakąś stronę z linku w wiadomości, a przeglądarka jest wyłączona to wyskakuje jakiś błąd że nie może odnaleźć czegoś tam, ale stronka i tak się ładuje...

3

Odp: Znikająca tablica informacyjna

Witam,

też mam ten problem, że ikonka animuje się bez mała w połowie ekranu a chciałbym ją przesunąć w dolny narożnik ekranu . Nie wiem tylko gdzie znajdę rejestr, w którym mogę zmienić te ustawienia i jakie podać wartości przy rozdzielczości monitora 1024x768. Z góry dziękuję za pomoc.

4

Odp: Znikająca tablica informacyjna

Nie rozumiem dokładnie o co ci chodzi, skoro widzisz tablicę to możesz sobie normalnie przesunąć myszką... A do rejestru możesz się dostać poprzez menu START -> Uruchom -> REGEDIT i otwiera ci się edytor rejestru. Musisz poszukać klucz RIT \ The Bat! i tam masz wszystkie ustawienia Bata. A wartości ustawiałem na czuja... Nie rozumiem tylko dalej twojego problemu po przeczytaniu twojego posta...

5

Odp: Znikająca tablica informacyjna

Twoja odpowiedź wyjaśniła mi wszystko, co chciałem wiedzieć. Teraz ikona, która się wyświetla po wykryciu nieprzeczytanego maila jest tam gdzie chciałem czyli w prawym dolnym rogu monitora.
Pozdrawiam,