1 (edytowany przez andhla 2007-12-31 13:53:40)

Temat: Problemy z tworzeniem i modyfikacją filtrów

Witam
Zainstalowałem The Bat 3.99.25. Chciałem sprawdzić czy warto ten program kupić. Wszystko działało pięknie do momentu gdy postanowiłem stworzyć filtry usuwające do kosza pewne wiadomości. Stworzyłem filtr dla jednego konta, który ma oznaczać wiadomość jako przeczytaną i usuwać ją do kosza, następnie to samo dla drugiego konta. Potwierdziłem naciskając OK. Niestety po ponownym uruchomieniu programu okazało się w filtr dla jednego z tych kont zniknął. Zacząłem tworzyć go od nowa, po utworzeniu chciałem zobaczyć czy z tym który był dla drugiego konta jest wszystko w porządku, ale niestety nie było gdyż zawierał on to samo co ten filtr który utworzyłem przed momentem tak jakby program skopiował go z jednego konta do drugiego. Liczyłem na to że w wersji 3.99.3 problem zniknie niestety jest podobnie. Program albo nie zapamiętuje całego filtru lub jakichś jego "elementów" lub całkowicie niszczy inne filtry. Przy modyfikacji filtrów też nie zapamiętuje wszystkich zmian. Więc nie wiem czy ja robię coś nie tak czy też "okno" do tworzenia filtrów działa delikatnie mówiąc niewłaściwie. Czytałem wiele pochlebnych opinii o tym programie i bardzo mi się podoba ale tworzenie filtrów (a próbowałem wiele razy i ciągle coś jest nie tak) bardzo mnie zdenerwowało.

2

Odp: Problemy z tworzeniem i modyfikacją filtrów

Utwórz filtr wspólny i przypisz do niego konta które ma obsługiwać.

3

Odp: Problemy z tworzeniem i modyfikacją filtrów

kemor dziękuję za radę. Utworzyłem dwa nowe filtry "globalne" i przypisałem je do odpowiednich kont. Poprzednie filtry usunąłem. Po ponownym uruchomieniu programu nowo utworzonych filtrów nie było. Wpisałem je jeszcze raz i teraz są. Zastanawia mnie jednak czy tylko ja mam z tym takie problemy a jeśli nie to dlaczego producent komercyjnego oprogramowania do tej pory nic z tym nie zrobił a podejrzewam, że problem ten może występować już od kilku wersji.

4

Odp: Problemy z tworzeniem i modyfikacją filtrów

andhla napisał/a:

Po ponownym uruchomieniu programu nowo utworzonych filtrów nie było. Wpisałem je jeszcze raz i teraz są.

Jesteś tego pewien? Na pewno miałeś wybrane właściwe konto z rozwijanej listy nad drzewkiem filtrów.  Zwróć uwagę co masz wybrane na tej liście, filtry wspólne czy nazwę konkretnego konta. W zależności od tego co masz tam wybrane filtry będą widoczne lub nie.

5

Odp: Problemy z tworzeniem i modyfikacją filtrów

Jestem tego pewien bo sprawdzałem wszystko po kolei. Tych, które usunąłem nie było ale tych, które utworzyłem (w sekcji Filtry wspólne) również. Po ponownych ich utworzeniu są. Próbowałem je modyfikować i na razie wydaje się, że działa to poprawnie. Widocznie problemy są tylko w przypadku definiowania filtrów dla konkretnych kont, filtry wspólne przypisane dla danego konta są chyba ok.