1 (edytowany przez riki 2007-11-02 22:49:28)

Temat: The bat, a nod32 !

Witam wszystkich serdecznie,

mam program pocztowy The Bat i zainstalowałem Nod32, który nie chce mi skanować poczty przychodzącej, ponieważ skanuje tylko port IMAP. Mam konta na gmail i o2 i The Bat poprawnie się łączy, gdy ustawie port: "bezpieczne na specjalnym porcie TLS", gdy ustawię na porcie IMAP, odbiera pocztę. lecz nic nie mogę wysłać i w tym cały problem!Zainstalowałem wtyczkę Nod32.bav i nic!Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, byłbym bardzo wdzięczny

Pozdrawiam,

Ryszard

2

Odp: The bat, a nod32 !

Na podstawie lektury informacji na tym forum doszedłem do wniosku (sam nie korzystam z NOD32), że powinieneś wyłączyć obydwa skanery (IMON i EMON), a użyć tylko wtyczki. Być może jej wersja nie pasuje do wersji Twojego programu The Bat! albo do wersji samego NOD32. Na stronie Ritlabs (http://www.ritlabs.com/en/products/thebat/plugin.php) jest jakaś wersja wtyczki z 2005 roku - można zatem podejrzewać, że nie pasuje do najnowszych wersji TB! i NOD32.

Na jednej ze stron niemieckich poświęconych programowi The Bat! znalazłem także dosyć starą informację, że wtyczka do NOD32 nie jest już rozwijana. Być może stąd wynikają Twoje kłopoty.

3

Odp: The bat, a nod32 !

Serdeczne podziękowanie Zygmuncie, że się odezwałeś !
Wtyczkę, o której mówiłeś ściągnąłem (czyli starszą wersję) i o dziwo nie wyskakuje komunikat, że "wtyczka nie może przeskanować wiadomości" Hmmm a propos wyłączenia (IMON i EMON) jak piszesz "IMON filtruje przychodzącą pocztę i cały ruch HTTP na stacji roboczej. Kluczową przewagą modułu IMON nad swoim poprzednikiem (NOD32 dla POP3), jest łatwość użycia. IMON nie wymaga żadnej konfiguracji aby skanować pocztę (pracuje na poziomie Winsock-a). " ... cytat z pomocy Noda32 jeśli wyłączę IMON nie będzie mi również skanował HTTP, czyli może błędnie rozumiem stron internetowych także! Może jeszcze kilka słów na ten temat, poza tym wszystko jasne! Jeszcze raz dziękuję za fatygę i pozdrawiam!
Ryszard

4

Odp: The bat, a nod32 !

Chwilke poczekaj bo podobno za kilka tygodni ma sie pojawic nowa wersja Nodu rozbudowana o nastepne moduly. Antyspam, firewall i niewiem co jeszcze. Narazie sie nie spiesze z testowaniem u siebie bo jak zwykle na poczatku moze byc troche schodow. W pracy korzystam z Noda i TheBata bez wtyczek. Codziennie sciagam i kontroluje w firmie centralny spamowy kosz to jest okolo 1500 maili  i niezauwazam aby byly jakies problemy wirusami.