Temat: Problem z kopia zapasową

Witam.

Próbuję (nie pierwszy raz, żeby było jasne :-) zrobić sobie kopię zapasową całej poczty (mam kilka kont). Niestety, podczas tworzenia kopii zapasowej wyskakuje mi taki komunikat:

"Podczas odczytu danych z folderu (...) wystąpił błąd. Możliwe, że indeks bazy wiadomości jest uszkodzony - spróbuj usunąć plik indeksu i ponownie odczytać zawartość folderu, a następnie ponownie utworzyć kopię zapasową."

No i pytania dwa:

- Czy mieliście tego typu problemy i jak się skończyły? (Mnie zdarza się po raz pierwszy)

- Jak usunąć plik indeksu? Tzn. - jak go znaleźć, który to plik, jak się nazywa... ?

Z góry dziękuję za pomoc.

2

Odp: Problem z kopia zapasową

Hop, hop, fachowcy, odezwijcie się! Baprawdę potrzebuje rozwiązania tego problemu! :-(

3

Odp: Problem z kopia zapasową

1 Nigdy nie miałem kłopotów z kopią  zapasową, robię ją zarówno w trybie szyfrowanym (Voyager), jak i w trybie awnym.

2. W zależności od trybu pracy programu: praca w trybie jawnym *.tbi, w trybie szyfrowanym *.ebi. Oczywiście przed usunięciem plików indeksowych przekopiuj katalog z pocztą w bezpieczne niejsce.

4

Odp: Problem z kopia zapasową

Dzięki za pomoc - ale proszę (ja, biedny lamer...) o jeszcze jedno wyjaśnienie:

Skoro "plik bazy wiadomości" to ten plik z rozszerzeniem .tbi, to CO  mam przekopiować w bezpieczne miejsce? Cały katalog, razem z tum plikeim .tbi?

W katalogu "Dane aplikacji" jest katalog "The Bat". W nim - katalogi z pocztą z konkretnch kont (mam kilka, prywatne, służbowe etc.). W każdym z nich są katalogi "inbox", "outbox" etc. Kiedy wchodzę w katalog "inbox" (bo jego dotyczy błąd) są w nim dwa pliki: messages.tbb - duży, to chyba treść wiadomości, oraz messages.tbi - to jak rozumiem ów plik indeksu.

Rozumiem, że usunąć mam plik .tbi - ale co mam przekopiować? Jeśłi cały katalog - to ten wadliwy plik indeksu też tam się znajdzie...

Dzięki i przepraszam za zawracanie głowy.

5

Odp: Problem z kopia zapasową

janhalb napisał/a:

Skoro "plik bazy wiadomości" to ten plik z rozszerzeniem .tbi, to CO  mam przekopiować w bezpieczne miejsce? Cały katalog, razem z tum plikeim .tbi?.

Nie, plik z rozszerzeniem .tbb jest plikiem z bazą wiadomości (jak to sam niżej zauważyłeś).

janhalb napisał/a:

Rozumiem, że usunąć mam plik .tbi - ale co mam przekopiować? Jeśłi cały katalog - to ten wadliwy plik indeksu też tam się znajdzie...

Przed wykonywaniem wszelkich operacji w awaryjnych sytuacjach zawsze dobrze jest zrobić (oprócz kopii programowej Bata) kopię całego katalogu z pocztą. Masz wtedy możliwość zaimportowania wiadomości z takiej kopii w przypadku gdy coś się nie powiedzie. Ja standardowo oprócz kopii programowej zawsze robię kopię katalogu z pocztą. Wolę dmuchać na zimne niż stracić coś z 2 GB poczty.