1 (edytowany przez juma41 2008-02-09 11:36:42)

Temat: Komplikacje po wgraniu najnowszej v.4 The Bat!

Witam,
w dniu wczorajszym otrzymałem wreszcie pocztą elektroniczną
link do pobrania najnowszej, czwartej wersji programu.
Radość moja była jednak krótkotrwała, bo bardzo szybko,
przy pierwszej próbie otworzenia, dosłownie po paru sekundach
pojawił się na dole strony komunikat, o tym,że nie można
połączyć się z serwerem. Komunikat ten pojawia się cały czas.
W tej sytuacji zupełnie  pozbawiony jestem możliwości
odbierania jakichkolwiek wiadomości  do kilku moich skrzynek
pocztowych ,które posiadam w programie pocztowym The Bat!.
Autorom udoskonalonej wersji programu chyba nie o to chodziło?
Pozdrawiam Forumowiczów i liczę na pomoc.
juma41

2

Odp: Komplikacje po wgraniu najnowszej v.4 The Bat!

Odblokuj programowi dostęp do internetu.

3

Odp: Komplikacje po wgraniu najnowszej v.4 The Bat!

Dzięki za info.Czy można trochę jaśniej. Poza tym nie mam potrzeby pobierania nowych wersji.

4

Odp: Komplikacje po wgraniu najnowszej v.4 The Bat!

To ja proszę o jaśniej bo nic nie napisałeś, ajki masz:
1. Wersja programu TB
2. system operacyjny
3. firewall
4. antywirus
5. antyspam
6. anonimizer
7. proxy lub inne usługi które mogą wpływac na połączenie programu z internetem
8. jakiego serwera smtp używasz
9. kto jest dostawcą internetu
itd.

5

Odp: Komplikacje po wgraniu najnowszej v.4 The Bat!

Witam .Odpowiadam na zadane pytania.
1.Wersja TB.Problem pojawił się  po zainstalowaniu v.4.0.11 otrzymanej  w linku  załączonym do e-maila  z RitLabs.
2.System operacyjny  Windows XP Home Edition + SP2
3.Firewall jest częścią składową programu System Mechanic v.7 Prof Edit.
4.Antywirus- jak powyżej
5.6.7.- N/A
8.W programie TB posiadam skrzynki pocztowe następujących operatorów:
INTERIA,ONET, W.P.,oraz CHELLO. i z tych serwerów smtp korzystam.
9.dostawcą internetu jest w moim przypadku UPC z usługą CHELLO.

6

Odp: Komplikacje po wgraniu najnowszej v.4 The Bat!

juma41, objaw jest charakterystyczny dla zablokowania całego programu. To znaczy że jeśli po zmianie wersji programu TB ten nie potrafi pobrać poczty z żadnego konta, to znaczy że został prawdopodobnie zablokowany przez "bezpieczniki", tzn firewall/antywirusa. Nie znam Twojego SystemMechanic. Ale prawdopodobnie program kontrolując aplikacje, stwierdził że program "thebat.exe" zmienił wielkość i został z automatu zablokowany. Ja bym przeszukał ustawienia SystemMechanic związane z kontrolą programów, począwszy od przeglądu zablokowanych. Sprawdź, czy TB! jest na tej liście. Daj znać o rezultatach.

7

Odp: Komplikacje po wgraniu najnowszej v.4 The Bat!

tagor,odpisuję dopiero teraz, bo cały czas, zgodnie z Twoją sugestią  szukam przyczyny blokady dostępu do serwerów obsługujących mojego TB.Masz rację ,że jakiś zainstalowany przeze mnie program blokuje dostępu, bo po uruchomieniu  TB  na początku proces przebiega prawidłowo.Pokazuje się komunikat o połączeniu z Centrum Połączeń w celu odbioru nadesłanej w międzyczasie poczty i dopiero po ok. 50 sekundach wyskakuje komunikat:
"Nie można połączyć się z serwerem".Nie mogę się jednak sam uporać z tym problemem,pomimo usilnych starań z mojej strony.Oprócz programu System Mechanic Prof. mam również  zainstalowanego Zone Alarm Security Suite.Wiele czasu spędziłem nad rozpracowaniem ustawień obu tych programów , ale  jak dotąd bez efektu.
Poradziłem sobie doraźnie otwierając program pocztowy Mozillę Thunderbirda i tam przenosząc moje skrzynki pocztowe, tam działają one bez zarzutu! Chciałbym jednak móc wrócić do TB! W poprzedniej wersji 3.99 nie miałem tego rodzaju problemów!

8

Odp: Komplikacje po wgraniu najnowszej v.4 The Bat!

Po pierwsze masz dosyć karkołomne zabezpieczenia. Przy dwóch firewallach dziwię się, że cokolwiek Ci działa. Spróbuj wyłączyć system mechanic. W ZA masz kontrolę programów i tam powinieneś znaleźć TB i udostępnić mu internet.

9

Odp: Komplikacje po wgraniu najnowszej v.4 The Bat!

To nie jest zupełnie tak, jak piszesz. Nie mam dwóch firewalli,ani dwóch antywirusów, ponieważ w ZASS mam wyłączone niektóre aplikacje,właśnie dlatego aby się nie dublowały.
Ponadto ponownie zwracam uwagę na fakt, że z TB korzystam od paru lat, ale dopiero teraz, po jego uaktualnieniu do wersji 4.0.11  pojawił się problem, którego nigdy przedtem nie miałem, pomimo ustawicznego korzystania z tych samych programów osłonowych.Jakoś nigdy przedtem nie stanowiły one zapory i nie były przeszkodą w normalnym, bezkolizyjnym korzystaniu z TB!

10

Odp: Komplikacje po wgraniu najnowszej v.4 The Bat!

Bo przy każdej nowej instalacji wielkośc pliku wykonywalnego się zmienia a programy antywirusowe/firewalle i inne najzwyczajniej potrafią wykryć ten fakt i zablokować danemu programowi dostęp do netu. W dużym uproszczeniu to jest taka sytuacja, jakby ktoś ci zamiast thebat.exe podrzucił jakiegoś trojana/wirusa czy czegoś tam jeszcze i tylko nazwę exeka zmienił.