Temat: Szablon podreczny zamieniajacy zawartosc nowej wiadomosci

Witam,
tworzac nowa wiadomosc mam domyslnie utworzone:
"Witam,

pozdrawiam,"
Chcialbym utowrzyc szablon podreczny ktory po uruchomiueniu czyscilby to co jest domyslnie wstawiane do nowej wiadomosci i wpisywal to co jest umieszczone w tym szablonie.
probowalem uzyc %clear ale nie dziala, wiec zapewne to nie to:)

Odp: Szablon podreczny zamieniajacy zawartosc nowej wiadomosci

MihAoo3k napisał/a:

Witam,
tworzac nowa wiadomosc mam domyslnie utworzone:
"Witam,

pozdrawiam,"
Chcialbym utowrzyc szablon podreczny ktory po uruchomiueniu czyscilby to co jest domyslnie wstawiane do nowej wiadomosci i wpisywal to co jest umieszczone w tym szablonie.
probowalem uzyc %clear ale nie dziala, wiec zapewne to nie to:)

Umieść makro %CLEAR na końcu szablonu.

Jest w tym jakiś błąd, jeśli makro %CLEAR jest umieszczone na początku szablonu i zakończone znakami %-, to nie działa. Jeśli w innej części szablonu (np. na końcu) albo bez znaków %- (ale wówczas pojawia się zbędna pusta linia), to działa.

3

Odp: Szablon podreczny zamieniajacy zawartosc nowej wiadomosci

utworzylem swoj szablon podreczny tak jak napisales czyli:

tresc wiadomosci w szablonie podrecznym
%CLEAR

i nadal nie czysci mi wiadomosci z informacji wprowadzanej przez szablon nowej wiadomosci:(..

Odp: Szablon podreczny zamieniajacy zawartosc nowej wiadomosci

U mnie Twój szablonik działa, zarówno po skorzystaniu z opcji "Dodatki / Wstaw /Szablon podręczny/ <nazwa_szablonu>", jak i po wpisaniu <nazwy_szablonu> i naciśnięciu ctrl+spacja.

5

Odp: Szablon podreczny zamieniajacy zawartosc nowej wiadomosci

u mnie wogole nie dziala:(..tzn wkleja zawartosc szablonu podrecznego ale nie kasuje zawartosci szablonu nowej wiadomosci. Masz jakis pomysl jak to rozwiazac?..jesli chodzi o wersje Bata to mam 3.60

Odp: Szablon podreczny zamieniajacy zawartosc nowej wiadomosci

MihAoo3k napisał/a:

u mnie wogole nie dziala:(..tzn wkleja zawartosc szablonu podrecznego ale nie kasuje zawartosci szablonu nowej wiadomosci. Masz jakis pomysl jak to rozwiazac?..jesli chodzi o wersje Bata to mam 3.60

Ja korzystam z ekspertowego 3.5.22. Potestowałem chwilkę, coś w makrze %CLEAR jest zepsute. Jeśli jest ono na końcu szablonu, to działa dobrze, przynajmniej u mnie. Jeśli gdzieś wcześniej, to nie kasuje treści, tylko dodaje zawartość szablonu. Jeśli na początku - szablon nie działa wcale. To u mnie, u Ciebie może być inaczej.

Sprawdź takie trzy szablony:

1.
tresc wiadomosci %-
w szablonie podrecznym
%CLEAR%-

2.
tresc wiadomosci %CLEAR%-
w szablonie podrecznym

3.
%CLEAR
tresc wiadomosci %-
w szablonie podrecznym

Spróbuj także dodawać albo kasować znaki %- na końcu makra %CLEAR.

Jeśli nic Ci nie pomoże, to w ostateczności możesz skorzystać z pluginu XMP.

7

Odp: Szablon podreczny zamieniajacy zawartosc nowej wiadomosci

nie wiem czemu, ale nie dziala nadal. przy wykorzystaniu sposobu 2.
tresc wiadomosci %CLEAR%-
w szablonie podrecznym
zjadlo mi literke "w", a poza tym wszystko bylo.
moge skorzystac z pluginu XMP, tylko prosilbym o wskazowke jak to ustawic?
Obecnie uzywam plugina MyMacros-moze on by potrafil to zrobic zamiast makra %CLEAR??

Odp: Szablon podreczny zamieniajacy zawartosc nowej wiadomosci

MihAoo3k napisał/a:

nie wiem czemu, ale nie dziala nadal. przy wykorzystaniu sposobu 2.
tresc wiadomosci %CLEAR%-
w szablonie podrecznym
zjadlo mi literke "w", a poza tym wszystko bylo.

Dziwne, dziwne... Tym bardziej, że nie mogę nigdzie znaleźć raportu o błędzie. Czy szablon zawierający wyłącznie makro

%CLEAR

u Ciebie też nie działa? Bo u mnie działa. Spróbuj jeszcze oddzielić makro %CLEAR od reszty tekstu pustą linią:

tresc wiadomosci w szablonie podrecznym

%CLEAR


moge skorzystac z pluginu XMP, tylko prosilbym o wskazowke jak to ustawic?

http://www.gaijin.at/tbpxmp.php

Szablon wygląda np. tak:

%XMP_SendKeys("(^a)({DEL})",1)%-
tresc wiadomosci w szablonie podrecznym

Obecnie uzywam plugina MyMacros-moze on by potrafil to zrobic zamiast makra %CLEAR??

Niestety, nie widzę takiej możliwości.

9

Odp: Szablon podreczny zamieniajacy zawartosc nowej wiadomosci

Szablon nowej wiadomości wyglada tak:

Witam,

%Cursor

--
Pozdrawiam,
%FromName

po samego %CLEAR tez nie dziala-wczoraj juz z tym walczylem, ale bez skutku-naprawde nei wiem czemu to nie chcie dzialac.
Zainstalowalem teraz wtyczke XMP i tez nie kasuje tego co jest w szablonie nowej wiadomosci, wpisuje tam gdzie jest ustawiony kursor zawartosc szablonu podrecznego.

Odp: Szablon podreczny zamieniajacy zawartosc nowej wiadomosci

MihAoo3k napisał/a:

Zainstalowalem teraz wtyczke XMP i tez nie kasuje tego co jest w szablonie nowej wiadomosci, wpisuje tam gdzie jest ustawiony kursor zawartosc szablonu podrecznego.

Może problem zależy od rodzaju edytora? Używasz edytora MicroEd czy "Windows", czy może HTML (patrz "Opcje / Format wiadomości" w menu edycji wiadomości)? Osobiście używam wyłącznie MicroEda, edytor "Windows" to kompletna porażka, w dodatku pełna błędów (przynajmniej u mnie), a HTML w TB! to w ogóle jakaś prowizorka...

Błędy edytora Windows - to zapewne dlatego %CLEAR u Ciebie nie działa - wychodzą też na jaw przy stosowaniu makra %XMP_SendKeys, nie chce działać kombinacja ctrl+a. To, co poniżej, powinno przynieść rezultat.

%XMP_SendKeys("{HOME}+{PGDN}{DEL}",1)%-
tresc wiadomosci w szablonie podrecznym

Zdaje się, że twórcy TB przymyśliwują nad likwidacją edytora Windows (przenosząc jego nieliczne zalety do MicroEda), więc być może niedługo zamieszanie z nim związane się skończy.