Temat: Szerokość kolumn????

"Problem" z gatunku idiotycznych, ale irytujących.

Mam ustawionego Bata (3.99.24 pro) tak, że po lewej jest (pionowo) pasek "konfiguracja", potem kolumna z poszczególnymi kontami, a po prawej - kolumna z listą wiadomości. Podgląd automatyczny wyłączony, na górze oczywiście menu i pasek standardowy.

Kolumna z poszczególnymi kontami jest "domyślnie" bardzo szeroka - przez co kolumna z listą wiadomości jest za wąska (dla mnie wink )

Co zatem robię? Jasne, łapię za oddzielającą obie kolumny ramkę i przesuwam ja w lewo. No problem.

ALE - kiedy wyłączam Bata - po ponownym włączeniu znowu jest "domyślna" szerokość kolumn. Dlaczego, u licha? Wszystkie poprzednie wersje zachowywały ustawioną przez użytkownika szerokość kolumn! Ma ktoś jakiś pomysł, o co może chodzić?

2

Odp: Szerokość kolumn????

A jak po aktualizacji do najnowszej wersji stabilnej?

3

Odp: Szerokość kolumn????

Pardon, Monsieur, ale która wersja jest "ostatnią stabilną"? :-)

Ja przez dłuższy czas używałem kolejnych wersji The Bet! dołączanych do pisma "Komputer-Świat Ekspert". Teraz - ponieważ założyłem działalność gospodarczą i wykorzystuję program także do użytku firmowego - kupiłem już normalny, komercyjny program, z licencją i wszystkimi bajerami. ;-)

Wywaliłem starego Bata, ściągnąłem to, za co zapłaciłem (The Bat! Professional Edition 3.99.24) , zainstalowałem - a teraz dowiaduję się, że to NIE JEST wersja stabilna ;-)

To - cytując klasyków - "Aaaale o so chosi?!" ;-)

4

Odp: Szerokość kolumn????

Jest ale nie ostatnia. Najnowsza to 3.99.25

5

Odp: Szerokość kolumn????

BTW wersje Pro z KS także można używać komercyjnie.

6

Odp: Szerokość kolumn????

No więc - niestety. nic z tego. Uaktualniłem do 3.99.25 - bez zmian.

A tak BTW - jak można zdeinstalować Bata (np. po to, żeby wgrać od zera nowszą wersję) tak, żeby przy instalacji nowej wersji nie wczyywał starych szblonów etc., tylko ładował się właśnie "od zera"? Chciałbym tak zrobić (może to coś pomoże?..) 0 instalować "na nowo", poczym odtworzyć swoje z kopii zapasowej - ale niestety deinstalacja zostawia "ślady" i instalowana nowsza wersja bez pytania (!) odtwarza wszytskie foldery i ustawienia starej. Czy mi się wydaje, czy w starszych wersjach tak nie było?

7 (edytowany przez verte 2007-12-15 14:14:09)

Odp: Szerokość kolumn????

Za szerokość kolumn odpowiadają ustawienia Wygląd>Układ okien>... - jeśli ktoś wie gdzie Bat przechowuje domyślne ustawienia tych opcji niech podzieli się wiedzą, to może będzie można rozwiązać ten wkurzający problem.

------ edit --------
Eh, wróciłem do wersji 2.12. To jest parodia, żeby głupich ustawień okna nie mógł ten gniot zapamiętać.

8

Odp: Szerokość kolumn????

Wszystkie ustawienia są trzymane w plikach:
http://www.pcwize.com/thebat/tbudp/tiki … nd%20Files
i rejestrze:
HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT\The Bat!

9

Odp: Szerokość kolumn????

Miałem tak samo na v.3.99(Ekspert). Po zakupieniu v.4.0.14 Home i nainstalowaniu na poprzednią wersję feler dalej pozostał.  Wykombinowałe spróbowac zmienic układ okien i  tak przeleciałem przez wszystkie sposoby za każdym razem dla pewnosci kończąc Bata, wracając do mojego ukladu pionowych pasów i zadziałało. Teraz trzyma ustawione szerokości.
Pozdrawiam

10

Odp: Szerokość kolumn????

No, to ja juz całkiem głupi jestem. Bo ja mam 4.0.14 Professional Edition i niestety wszelkie póby kńoczą się niepowodzeniem. Ustawiam kolumny, ale po zamknięci i ponowym uruchomieniu jest po staremu.

Co ciekawe: problem dotyczy wyłącznie szerokości podstawowych kolumn (po lewej drzewo kont, po prawej lista wiadomości). Cała reszta ustawień (paski narzędzi, panel obsługi po lewej, włączenie / wyłącznie automatycznego podgladu etc.) grzecznie się zapamiętują.

hmm