1

Temat: zabezpieczenia

Przeczytalem coś takiego:
"Zabezpieczanie kont hasłem, nadawanie uprawnień użytkownikom i grupowanie użytkowników nie są zatem dostępne w wersji Professional podczas pracy w trybie szyfrowanym. W takiej sytuacji cały program i dane są zabezpieczane za pomocą jednego hasła (ustalanego podczas instalacji programu) lub za pomocą klucza sprzętowego. Opcje ustawiania hasła dla poszczególnych kont i grup użytkowników nie występują wówczas ani w menu, ani na panelach konfiguracyjnych.".
Jak to uruchomić, kiedy mam już zainstalowany program (wersja 4.0.12) - a nie chcę go odinstalowywać, bo mam tam duuuużo maili.

ps. Jeszcze pytanie dot. pgp. Jak przeczytać własnego maila, wysłanego go kogoś w zaszyfrowanej postaci. W ogóle da radę. A jeszcze nie - czym szyfrowac, żeby dało wink

2

Odp: zabezpieczenia

1. robimy backup danych (najlepiej za pomocą wbudowanych narzędzi w TB oraz dla bezpieczeństwa osobnej kopii całej zawartości katalogu MAIL + eksport z rejestru), usuwamy TB! (także wpisy w rejestrze), instalujemy z szyfrowaniem i na koniec importujemy dane/ustawienia.

2. nie ma takiej możliwości ponieważ wiadomość szyfrowana jest kluczem publicznym odbiorcy i tylko on za pomocą prywatnego klucza który posiada jest w stanie rozszyfrować wiadomość. trzeba przechowywać rozszyfrowaną kopie takiej wiadomości do wglądu.

3

Odp: zabezpieczenia

2. nie ma takiej możliwości ponieważ wiadomość szyfrowana jest kluczem publicznym odbiorcy i tylko on za pomocą prywatnego klucza który posiada jest w stanie rozszyfrować wiadomość. trzeba przechowywać rozszyfrowaną kopie takiej wiadomości do wglądu.

Można to zautomatyzować w TheBat? Chodzi o to, by domyślnie zapisywał rozszyfrowaną kopie zaszyfrowanej wiadomości w Wysłanych.

4

Odp: zabezpieczenia

Szyfruj wychodzące wiadomości także swoim kluczem i będziesz miał wszystko odszyfrowane. (czyli sytuacja jakbyś miał dwóch odbiorców)