Temat: TheBat! zwykły czy Voyager? (na dwa komputery)

Witam,

Kupiłem TheBat! Pro, ale jeszcze nie używam. Planuję przesiadkę na niego w ciągu miesiąca.

Program ma w 95% pracować na desktopie. W momencie, kiedy wyjeżdżam w delegację chcę mieć wszystkie maile przychodzące i wychodzące na notebooku. Przez kilka dni pracuję na notebooku, a gdy wracam znowu tylko desktop.

Widzę, że mogę to zrealizować poprzez:
a) TheBat! zwykły oraz robienie kopii zapasowej z jednego komputera na drugi (w obie strony) - ale jak wymaga to "pewnych ruchów nieautomatycznych"
lub
b) dysk przenośny i używanie TheBat! Voyager (ale wtedy muszę ciągle dysk przenośny nosić - PenDrive'y są za małe na moje maile),

Oba rozwiązania są nieco kłopotliwe. Czy mógłby ktoś doradzić, które rozwiązanie jest lepsze?

Pozdrawiam,

~Andrzej

2

Odp: TheBat! zwykły czy Voyager? (na dwa komputery)

B - używam tak już od kilku lat. Nie wiem jak dużą masz bazę iadomoć, al w celu "minimlizacji problemu" poleciłbym:
- czytnik na karty miroSD (maks na dzień dzisiejszy 8GB a przytym naprawdę niewielkie rozmiary)
- pendrive
- dysk zewnętrzny nawet 1.8"

3

Odp: TheBat! zwykły czy Voyager? (na dwa komputery)

lazik napisał/a:

B - używam tak już od kilku lat. Nie wiem jak dużą masz bazę iadomoć, al w celu "minimlizacji problemu" poleciłbym:
- czytnik na karty miroSD (maks na dzień dzisiejszy 8GB a przytym naprawdę niewielkie rozmiary)
- pendrive
- dysk zewnętrzny nawet 1.8"

Ale używasz normalnego czy Voyagera?

Mój plik PST z Outlooka ma w tej chwili około 6GB i zaraz eksploduje, dlatego też mam zamiar przesiąść się na TheBat!.

Boję się, że mając wszystko na SD, Pendrive czy dysku - jak mi to padnie/zginie, to tak łatwo nie uruchomię z backupu Voyagera. Podobno tak łatwo nie jest.

~Andrzej

4

Odp: TheBat! zwykły czy Voyager? (na dwa komputery)

Używam TB Pro z programem startującym. A jak chcesz się zabezpieczyć przed padnięciem to polecam zwykłego TB (łatwiej odzyskać pliki z plików bin - zwykły - czyli bez szyfrowania bazy) i własnie startera. W archiwum znajdziesz coś na temat MobileBat, DynBat czy skryptów js autorstwa JackaFH (chyba nie pomyliłem autorów???).

5 (edytowany przez Andy 2008-03-02 14:16:53)

Odp: TheBat! zwykły czy Voyager? (na dwa komputery)

Lazik , czy probowales The Bata z programem startujacym pod Vista? (pod XP korzystam conajmniej rok i trybi bez problemow)
Ewentualnie co bys polecil?

6

Odp: TheBat! zwykły czy Voyager? (na dwa komputery)

No ja mam Viste 32 bit

7

Odp: TheBat! zwykły czy Voyager? (na dwa komputery)

PenDrive'y są za małe na moje maile

Teraz są PenDrive 32 GB, mój kolega kupił niedawno 16 GB, byłem zdziwiony ze takie robią (ja mam 256 MB, który pare lat temu uchodził za duży).