1 (edytowany przez TheDarco 2008-03-06 00:58:46)

Temat: Uruchomienie (i wybranie) szablonu z poziomu Windows ?

Witam.
Wiem że TheBat jak każdy program reaguje na "mailto:", ale czy można go obsługiwać w Windows podając dodatkowe parametry, konkretnie interesowałoby mnie:

thebat.exe /mailto:JanKowalski@interia.pl /Szablon=7

czyli: 1. uruchomienie TheBat i zaadresowanie (wiem że może być w szablonie, ale wolałbym z Windows (DOS)) 2. uruchomienie, przygotowanie do wysłania konkretnego szablonu.

Da się ?

ODPOWIEDZ:

Dopiero teraz ściągnąłem podręcznik. Widze że jest lista poleceń, ale chyba nie ma mojej upragnionej komendy wybrania szablonu _> Widze że jest:

TEMPLATE=prmt
T=prmt
Wartość prmt jest ścieżką dostępu do pliku zawierającego szablon, który musi zostać użyty do tworzenia wiadomości. Domyślnie, jest to szablon docelowego folderu lub docelowego konta.

2

Odp: Uruchomienie (i wybranie) szablonu z poziomu Windows ?

Polecam podręcznik i w nim rozdział Wiersz poleceń programu The Bat!, a w szczególności opis opcji /MAIL. Da się uruchomić w rózny sposób.

Polecenie mailto: jest obsługiwane w pełni, łącznie z parametrami (byleby była zachowana składnia zgodna z RFC).

P.S. Szablon w pliku może zawierać makra wybierające inny szablon podręczny lub szablon w innym pliku.

3 (edytowany przez TheDarco 2008-03-06 02:15:55)

Odp: Uruchomienie (i wybranie) szablonu z poziomu Windows ?

Tak już mam podręcznik i czytam (jest bardzo dobry!, choć nie do końca smile )

P.S. Szablon w pliku może zawierać makra wybierające inny szablon podręczny lub szablon w innym pliku.

Rozumiem że to muszą być szablony "zewnetrzne", w jakimś pliku tekstowym, nie te które siedzą w TheBat-cie ?


Nie doszedłem jak użyć funkcji T czy TEMPLATE. Nie udało mi się.

Ale ten sam efekt (chyba ten sam), a napewno to na czym mi zależało uzyskuje z TEXT=SCIEZKA\nazwa_szablonu

U mnie to jest:

thebat.exe','/MAIL="darccco@gmail.com";TO=jakis@adres.com;S=Temat-mejla;TEXT=C:\szablon.txt";ATTACH=C:\archiwum.rar