Temat: tlen - problem

Witam
The Bat 4.0.20 XP. Wyczerpały mi się pomysły. Od wczoraj 5.04.2008 roku nie mogę z poziomu bata wysłać poczty z konta zarejestrowanego na tlenie. Otrzymuje komunikat, że błąd połączenia z serwerem. Posiadam kilka kont, tylko z tym jest problem. Nie zmieniałem żadnych ustawień. Z poziomu www konto chodzi prawidłowo. Założyłem nowe konto na tlenie, skonfigurowałem w bacie i dalej to samo - z nowym. Czy może ktoś ma podobny problem? Zaznacze, że konto działa błędnie tylko przy wysyłaniu, poczta odbierana jest prawidłowo.
Grzegorz

2 (edytowany przez tagor 2008-04-09 12:42:27)

Odp: tlen - problem

Założyłem konto na domyślnych ustawieniach i też nie działało. Oczywiście log enigmatycznie pokazywał -ERR .Włączyłem we właściwościach konta w zakładce serwery dla SMTP Uwierzytelnianie,  Użyj ustawień jak dla pobieranej poczty. W uwierzytelnianiu odbioru Normalnie. Zaznaczyłem Równocześnie wysyłaj i pobieraj pocztę.
Działa.

3

Odp: tlen - problem

Witam
Dlaczego mam zmieniać ustawienia. Poczta działa poprawnie, ze swej strony nie wprowadzałem żadnych zmian.  Tak jak pisałem posiadam kilka kont z tlenem tylko był problem. Tak na marginesie uważam, że mają najlepiej działającą pocztę.
Na dzień 9.04.2008 wszysko jest w porządku. U mnie problem był przez dwa dni. Nie zmieniałem ustawień, wróciło do normy.

Dziękuje koledze za uwagi i zainteresowanie się problemem.
Grzegorz

4

Odp: tlen - problem

Moze akurat na tym koncie dla SMTP miales wlaczony SSL/TLS i wygasl im certyfikat?
Nie napisales co bylo w logu konta.

5

Odp: tlen - problem

"Tak jak pisałem posiadam kilka kont z tlenem tylko był problem. Tak na marginesie uważam, że mają najlepiej działającą pocztę. "

Grzegorz, ja jestem odmiennego zdania, z poczta na tlenowych kontach mam najczesciej problemy. Ale moze jestem wyjatek :-)

6

Odp: tlen - problem

Może akurat na tym koncie dla SMTP miales wlaczony SSL/TLS i wygasl im certyfikat?

Panowie, nic nie zmieniałem. Przestało działać. Poczekałem kilka godzin, nic. Przez www działało bez problemu. Po dwóch dniach "naprawiło  się samo."

Mam pytanie, czy po tylu dniach można gdzieś zobaczyć komunikat błędu?
Posiadam kilka kont - darmowych. Ja, zaznaczam moja opinia, chwalę sobie tlen, onet. Wp, interia gorzej.