Temat: Jak zmienić RCPT TO: ..... aby przekazać "oryginalnego" meila ....

Witam...

Mój problem polega na tym, że dostaję na skrzynkę pocztę, którą potrzebuję przesłać dalej ale w niezmienionej formie.
Myślałem żeby jakoś wymusić na kliencie TheBat aby komunikując się z serwerem SMTP podał inny adres "RCPT TO" niż ten z nagłówka "to".

Na razie zrobiłem filtr który przeadresowuje pocztę ... i to działa ... tylko połowicznie ....

Dokładnie chodzi mi o takiego meila:
-------------
from: ktostam@gdzies.tam.pl
to: ktostam2@gdzies2.tam2.pl
cc: JA@TUTAJ.PL
--------------

... i potrzebuje przesłać go na adres: JA@TUTAJ.PL (tylko na innym serwerze) ... ale z takimi nagłówkami jak orginał ....
... a jak przeadresuję tą wiadomość na adres : JA@TUTAJ.PL to nagłówki mam takie:
------------
from: ktostam@gdzies.tam.pl
to: JA@TUTAJ.PL
................

...po prostu potrzebuję wiedzieć, że ten list był wysłany do mnie jako "kopia do" a nie jako "do". Mam nadzieję że wyjaśniłem o co mi chodzi... liczę na jakieś sugestie ....

2

Odp: Jak zmienić RCPT TO: ..... aby przekazać "oryginalnego" meila ....

Niestety, przy przeadresowaniu wiadomości The Bat! usuwa pole Cc z nagłówka. Chyba należy traktować to jako błąd, ponieważ ta informacja jest tracona. Informacja o tym, że wiadomość była przeadresowania zawiera pole Resent-from i to możesz wykorzystać do rożnych celów (możesz np. utworzyć dodatkowy filtr na  koncie JA@TUTAJ.PL, który będzie kolorował wiadomości z polem Resent-from: JA@TUTAJ.PL).

P.S. Napisałem to przy założeniu, że wiadomości będziesz przeadresowywał z konta JA@TUTAJ.PL. Jeśli tak nie jest, wówczas filtr musi wykrywać odpowiednio inny adres w polu Resent-from.

3 (edytowany przez mr_kujon 2008-05-13 07:50:47)

Odp: Jak zmienić RCPT TO: ..... aby przekazać "oryginalnego" meila ....

Dziękuję za pomysł....tylko że mi zależy aby przesłana wiadomość miała w polu to i cc to co orginał.
Żeby było wiadomo do kogo ta wiadomość była wysłana (czyli: ktostam2@gdzies2.tam2.pl) oraz kto otrzymał kopie (w polu cc: może być przecież kilka adresów.....).....

A nie można jakoś w "tajemniczy" sposób "zmusić" nietoperza do wysyłania poczty na inny adres niż to jest w nagłówkach?
Jeśli skopiuje wiadomość filtrem do katalogu do wysłania, z zachowaniem orginalnych nagłówków, to thebat chce ją wysłać do wszystkich odbiorców (pole: to i cc) ... logiczne .... dlatego myślałem aby "jakoś" zmienić RCPT TO na JA@TUTAJ.PL i sprawa załatwiona by była......:cool: .... wiadomość z orginalnymi nagłówkami trafiłaby do punktu przeznaczenia .....

4

Odp: Jak zmienić RCPT TO: ..... aby przekazać "oryginalnego" meila ....

Zastanowiłem się nad działaniem przeadresowania i doszedłem do wniosku, że The Bat! robi to poprawnie, usuwając wpisy z pola Cc oryginalnej wiadomości. W przeciwnym wypadku wszyscy adresaci otrzymaliby ponownie tę samą wiadomość. Co do zmiany RCPT TO - nie masz na to wpływu - wynika to z zasady działania protokołu SMTP przy wymianie informacji między klientem a serwerem.

Krótko mówiąc: manipulacja nagłówkami nic tu nie da i raczej nie osiągniesz zamierzonego celu. Pomógłby tylko dostęp do serwera i zmiana jego konfiguracji, ale to już odrębna sprawa.

Jeśli godzisz się na drobną modyfikację wiadomości, to możesz jeszcze wykorzystać filtr działający nieco inaczej: zamiast przeadresowania kopiujesz wiadomość do pliku w formacie skrzynki Unix, dodajesz w nagłówku pole Comments z odpowiednią zawartością (np. ze wszystkimi adresami oryginału), zmieniasz pole To, wpisując tam swój adres JA@TUTAJ.PL i usuwasz wszystko z pola Cc. Potem tak spreparowany plik importujesz do The Bat i wysyłasz. Trochę to skomplikowane i wymaga zabawy z wyrażeniami regularnymi, ale daje się to zrobić automatycznie.

5

Odp: Jak zmienić RCPT TO: ..... aby przekazać "oryginalnego" meila ....

Wymyśliłem coś takiego .....
jeżeli w polu to jest JA@TUTAJ.PL to normalnie przeadresowuję .... tak jak do teraz......
ale jeżeli w polu to nie ma JA@TUTAJ.PL to przekazuję wiadomość zaznaczając opcje "zawsze korzystaj z koperty MIME pierwotnej wiadomości" .... i zmieniam szablon przekazania na cos takiego np:

%From="%OFromName <%OFromAddr>"
%Subject="OSubj'

Wiadomość wysłana:
od: %OFromName <%OFromAddr>
do: %OToList //-wyświetla wszystkich odbiorców a nie tylko pierwszego

Kopia do wiadomości dla: ......

...i tu pojawia sie problem .....jakie makro wyświetli mi pole cc ?? ... coś ala %OCC, %OCcList ......


Wtedy wszystko będzie prawia tak jak bym chciał ...  dostał bym wiadomość, a w załączniku była by oryginalna wiadomość bez zmienionych nagłówków.......

6

Odp: Jak zmienić RCPT TO: ..... aby przekazać "oryginalnego" meila ....

CcList

7

Odp: Jak zmienić RCPT TO: ..... aby przekazać "oryginalnego" meila ....

Niestety mi to CCList nie działa ..... ani w wersji 3.99.3 ani 4.0.24 ....
....naprawdę nie da się jakoś wyciągnąć nagłówka cc oraz bcc z oryginalnego listu ??

8

Odp: Jak zmienić RCPT TO: ..... aby przekazać "oryginalnego" meila ....

Chyba powinno być %OCcList, ponieważ dotyczy to wiadomości oryginalnej, a nie nowej. Pole Bcc nie jest dostępne u odbiorcy wiadomości - to wynika z przeznaczenia tego pola. Polecam rozdział Makropolecenia w podręczniku.

9

Odp: Jak zmienić RCPT TO: ..... aby przekazać "oryginalnego" meila ....

Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Faktycznie wszystko jest w podręczniku. Temat uważam za zamknięty.