1

Temat: "Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń" ??

Witam,

przeszukalem nieco forum jednak nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi, ktos tam mial problem z duza iloscia kont, ale nie tego dotyczyl jego problem.

Mam najnowsza wersje TheBat 4.0.24 Prof.

We wczesniejszych dzialo mi sie to samo...

mam rowniez skonfigurowanych okolo 20kont... dla kilku mam sprawdzanie co 10minut, dla mniej waznych co 30minut...

ale do rzeczy, podczas uzywania ALT+F2 lub po dluzszym wlaczonym TheBat pojawia mi sie w dzienniku komunikat:

FETCH - Serwer zgłasza błąd. Komunikat serwera: Nie można połączyć z serwerem. Przekroczony limit dopuszczalnych połączeń! Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń.

Co to za ograniczenie dla pelnej profesjonalnej wersji? "Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń." jakiego kolwiek programu pocztowego?

Czy mozna to jakosc obejsc i dlaczego tak sie dzieje. Konta mam u roznych ISP (znaczna czesc u roznych komercyjnych, kilka darmowych) wiec nie jest to kwestia wlasnie tego

Bede wdzieczny za pomoc w rozwiazaniu tego problemu... bo nie usmiecha mi sie co jakis czas przeladowywanie TheBat-a!

pzdr
LMS

2

Odp: "Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń" ??

LMS napisał/a:

Witam,

ale do rzeczy, podczas uzywania ALT+F2 lub po dluzszym wlaczonym TheBat pojawia mi sie w dzienniku komunikat:

FETCH - Serwer zgłasza błąd. Komunikat serwera: Nie można połączyć z serwerem. Przekroczony limit dopuszczalnych połączeń! Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń.

Co to za ograniczenie dla pelnej profesjonalnej wersji? "Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń." jakiego kolwiek programu pocztowego?

Czy mozna to jakosc obejsc i dlaczego tak sie dzieje. Konta mam u roznych ISP (znaczna czesc u roznych komercyjnych, kilka darmowych) wiec nie jest to kwestia wlasnie tego

Komunikat dotyczy wszystkich kont czy też konkretnego konta. Moim zdaniem komunikat wyrażnie wskazuje na przekroczenie limitu połączeń ze strony serwera i jest to błąd oprogramowania serwera a nie TheBat!. U mnie program obsługuje ponad 70 kont i nigdy z takim ograniczeniem się nie spotkałem (używam Bacika od wersji 1.62).

3

Odp: "Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń" ??

Dotyczy roznych kont...

bez wzgledu czy darmowe na onecie, tlenie itp... czy platne u roznych znanych ISP

Wiec nie sadze aby u kazdego bylo cos nie tak na serwerze

4

Odp: "Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń" ??

Czy w dzienniku każdego konta występuje ten komunikat ?

5

Odp: "Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń" ??

tak, dla kazdego skonfigurowanego konta pojawia mi sie TAKI sam komunikat,
dla roznych kont

wiec ustawienia serwerow nie maja tu nic do znaczenia.

Nie wiem co ma oznaczac koniec komunikatu jak w temacie "Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń"

Jezeli pojawi mi sie taki komunikat NIBY laczy sie z serwerami ale NIC nie sciaga, musze zamknac/wlaczyc TheBat na nowo - wtedy przerobi i sciagnie poczte ktorej wczesniej NIE widzial/NIE mogl.

6

Odp: "Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń" ??

Jakieś przeszkadzajki po drodze: antywirus, firewall, antyspam, połączenie przez proxy? Włącz na jednym z takich kont zapis protokołu POP do pliku, zobaczymy co pokaże.

7

Odp: "Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń" ??

nie no po drodze oczywiscie ze antywirus, firewall, anytspam... bez tego to jedynie odlaczam kabel z sieci wink

gdzie wlaczyc ten zapis? - jakbys byl uprzejmy napisac

8

Odp: "Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń" ??

serwery > zapis protokolu > protokol pobierania

jedynie to mi przychodzi do glowy?
o to chodzi?

9

Odp: "Ta wersja programu umożliwia 10 jednoczesnych połączeń" ??

Zapis protokołu raczej tutaj nic nie wniesie nowego, ponieważ komunikat nie pochodzi od The Bat!. To któryś z programów pomocniczo-ochronnych ma takie ograniczenia.