Temat: Duże obciążenie procesora

Od pewnego czasu mam poważny problem z programem TheBat! polegający na tym, że po włączeniu (czasami od razu, czasami po pewnym czasie a czasami wcale) TheBat! zaczyna obiążać procesor i użycie procesora wzrasta do 100% (i pozostaje tak do momentu wyłączenia programu). Menadżer zadań wyrażnie wskazuje proces TheBat! jako najbardziej obciążający procesor.
Dodam, że w normalnych warunkach TheBat! prawie nie obciąża procesora. Mam 3.60.07 ale ten problem pojawiał się także wcześniej. System Win XP SP2.

2

Odp: Duże obciążenie procesora

Zapewne jakaś wtyczka antyspamowa - BayesIt?

3 (edytowany przez mfloryan 2005-10-27 12:49:16)

Odp: Duże obciążenie procesora

Tak coś podejrzewałem... tak mam BayesIt w jakiejś w miarę nowej wersji. Wygląda na to, że czas zainteresować się Regulą.

A jednak niestety to nie to. Po wyłączeniu Bayes'a i restarcie systemu TheBat chwilowo działał dobrze ale
(widywałem to już wcześniej) znalazłem sytuację w której zawsze się krzaczy. Po uruchomieniu i zakończeniu wyszukiwania listu.

Sprawdziłem sobie też Filemonen i wg. mnie 10 tys. odwołań do pliku MESSAGES.TBI i MESSAGES.TBB dla jednego tylko konta w ciągu jednej sekundy to trochę za dużo i faktycznie ma prawo obciążać procesor. Coś mi się zdaje, że została gdzieś w kodzie TB pętla bez końca albo jakiś wątek idzie w kosmos ;(

4

Odp: Duże obciążenie procesora

mfloryan napisał/a:

A jednak niestety to nie to

A masz jakiegoś antywirusa?