1

Temat: Zmiana języka szablonów

Cześć, mam następujący problem posiadam program The Bat! 4.24 pro - upgradowany z 3.9cos w momencie jak instalowałem program po raz pierwszy zainstalowała mi się angielska wersja językowa i wszystko działało bardzo ładnie ale coś mnie podkusiło żeby przestawić sobie interfejs na polski i tu pojawia się mój problem. Oprócz interfejsu w języku polskim pojawiły mi się wszystkie standardowe szablony wiadomości co jest dla mnie bardzo niewygodne gdyż większość mojej korespondencji prowadzę w języku angielskim. Czy jest jakaś możliwość powrotu do oryginalnych angielskich szablonów i ew zautomatyzować wybór szablonu polskiego w odpowiedzi na emaile napisane po polsku?

Drugi mój problem trochę offtopic jest taki że nie wiem jak ustawić domyślny focus w mojej skrzynce odbiorczej na najświeższą wiadomość która się tam znajduje. jak narazie The Bat! w jakiś tajemniczy dla mnie sposób wybiera sobie jakieś swoje ulubione wiadomości i w momencie uruchomienia focus jest zawsze skierowany na ostatnią z tychże ''magicznych'' wiadomości. Zupełnie nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje - przypadłość ta jak pamiętam dotyczyła również wersji 3.9 czyli mojej pierwszej i wszystkich późniejszych aktualizacji.

Pozdrawiam

Karol Kopiec

2

Odp: Zmiana języka szablonów

xte napisał/a:

Czy jest jakaś możliwość powrotu do oryginalnych angielskich szablonów i ew zautomatyzować wybór szablonu polskiego w odpowiedzi na emaile napisane po polsku?

Najprościej można przełączyć szablony zmieniając z menu wersję językową całego programu - wtedy zmieniają się ich podstawowe wersje. Można także skopiować zawartość szablonów w wersji angielskiej i po przełączeniu na polską wersję podmienić te polskie. Jeszcze inne rozwiązanie (i to polecam), to utworzenie zestawów szablonów podręcznych w wersji polskiej i angielskiej i ich wywoływanie w momencie otwierania edytora (np. za pomocą skrótu klawiszowego przypisanego do każdego z szablonów). Niestety, użytkownik nie ma możliwości automatycznego sprawdzenia wersji językowej programu i wykorzystania tej informacji przy wywoływaniu szablonów. Częściową automatyzację można uzyskać przy korzystaniu z szablonów powiązanych z książką adresową - wtedy np. grupie korespondentów angielskojęzycznych przypisujesz szablony angielskie, grupie polskiej - polskie, itd. Działa to całkiem sprawnie - więcej informacji o szablonach znajdziesz w podręczniku.

xte napisał/a:

...nie wiem jak ustawić domyślny focus w mojej skrzynce odbiorczej na najświeższą wiadomość która się tam znajduje.

Niestety, tego nie da się zrobić. Autorzy zdecydowali, że The Bat! otwiera się na ostatnio oglądanej wiadomości (chociaż tu także zdarzają się błędy).