1

Temat: proces thebat.exe działający w tle

Dzień dobry

Od wielu lat używam Nietoperza i dotychczas nie było z nim problemów. Niestety ostatnio miałem kilka BSODów i po jednym z nich scandisk znalazł uszkodzone wpisy w plikach związanych z kontami pocztowymi (nazwa_konta.tlb jesli mnie pamięć nie myli). The Bat! uruchamia się normalnie, pokazuje wszystkie emaile, pobiera pocztę. Jednak jest problem z wyłączaniem. Program niby się wyłącza, ale pozostaje na liście procesów i konieczne jest ręczne "ubijanie". Czy jest możliwość naprawienia tego stanu ? Albo możliwość ustawienia zapisywania do pliku .log informacji o tym co robi program (tak, żeby można było sprawdzić na czym zatrzymuje się wyłączanie) ?

Dziękuję za wszelkie sugestie

2

Odp: proces thebat.exe działający w tle

Wyłącz program, zrób kopie zapasową katalogu MAIL.
Usuń z dysku wszystkie pliki *.tbi znajdujące się w katalogu MAIL (to indeksy bazy wiadomości).
Dodatkowo możesz oczyścić i skompresować wszystkie foldery w programie za pomocą opcji "Porządki w folderach"

3 (edytowany przez serg 2008-08-03 22:16:04)

Odp: proces thebat.exe działający w tle

Mam podobny problem, nie mialem blue screenow i tez mam takie objawy. (ver. 3.99.29, Win XP SP2, antispamsniper, wtyczka avastowa) Nie jestem w stanie okreslic po czym tak sie zachowuje, wczesniej nie bylo problemow.

Ilosc wiadomosci w folderach (przy jednym koncie) to okolo 1500, usuwalem *.tbi, nainstalowywalem taka sama wersje, naprawialem narzedziem z instalatora - Nic nie pomagalo.
Nie sprawdzalem jeszcze instalacji nowa wersja.

Po zamknieciu programu w tle dziala proces thebat.exe (uzycie pamieci ~20mb)
Dokuczliwe jest to wtedy kiedy zamykamy system (popupy, ze proces wykonal nieprawidlowa operacje itd), zazwyczaj wtedy wogole nie zamykam nietoperza tylko zostawiam aktywnego w trayu.

4

Odp: proces thebat.exe działający w tle

Tak samo jak januzi i serg używam Bata od wielu lat i nigdy nie było z nim problemów. Niestety od 1 - 2 tygodni zawsze po zamknięciu programu zostaje jego proces w tle i zżera ~ 15 - 20 mb - różnie.

Skasowałem wszystkie pliki *.tbi. Zrobiły się nowe listy - index-y - wiadomości. Uporządkowałem foldery. Niestety nic to nie daje.

Zastanawiające jest że taka sytuacja wydarzyła się w tym samym czasie na moich 2 różnych komputerach stojących kilkanaście kilometrów od siebie ( nie połączonych przez sieć ani w żaden inny sposób ).

5

Odp: proces thebat.exe działający w tle

snoopie, pewnie na obu komputerach masz skonfigurowane to samo konto pocztowe i dostałeś wiadomość, która powoduje zawieszenie (-:
a tak poważnie, napiszcie jakiej dokładnie wersji TB! używacie i zróbcie test zamknięcia bez wtyczek anty-spamowych/wirusowych lub innych.

6

Odp: proces thebat.exe działający w tle

u mnie podobna sytuacja, ale problemów więcej
przesiadłem się 18 lipca z 3.99.25 na 4.0.24 (w obu przypadkach wersje pro)

1) dostęp zabezpieczony hasłem
wyskakuje okienko, które miga, wpisując hasło pojawiają się znaki zapytania lub widzę wpisywane znaki

2) przy odtwarzaniu kopii zapasowej (jeśli akurat się nie zawiesi) z 3.99.25 pojawia się info o błędach w bazie, po naprawieniu w podsumowaniu pokazuje się liczba maili, natomiast każdy z folderów zawiera 0 wiadomości

3) działają 2 procesy The Bat!, po zamknięciu programu jeden proces nadal pozostaje w systemie, a przy próbie zamknięcia systemu powoduje błąd

4) po kliknięciu w ikonkę załącz plik program lubi się zawiesić

5) odinstalowałem, zainstalowałem ponownie 3.99.25 i.... i nie chce działać.... klikam na ikonę programu i nic się nie dzieje

program działa w symbiozie z nod_32, nigdy nie było problemów smile

mile widziana pomoc

7

Odp: proces thebat.exe działający w tle

var1at tak samo masz bez wtyczki do NOD32 w TB! i bez jego rezydentnej wersji w systemie?
jeżeli powrót do poprzedniej wersji nie rozwiązał problemów to raczej musiało się zmienić coś po drodze poza TB!

8

Odp: proces thebat.exe działający w tle

mkosinski napisał/a:

a tak poważnie, napiszcie jakiej dokładnie wersji TB! używacie i zróbcie test zamknięcia bez wtyczek anty-spamowych/wirusowych lub innych.

v3.99.29, wylaczenie wtyczek antywirusowej avasta oraz antispamsnipera nie rozwiazuje problemu

9

Odp: proces thebat.exe działający w tle

serg, jeżeli bez wtyczek generuje ci się thebat_Exceptions.log można podesłać do RIT - problem(?) w tym, że po ewentualnej poprawce będziesz musiał aktualizować do v4

w okolicach wersji 3.81 już coś z tym robili https://www.ritlabs.com/bt/view.php?id=2765

10

Odp: proces thebat.exe działający w tle

mkosinski napisał/a:

var1at tak samo masz bez wtyczki do NOD32 w TB! i bez jego rezydentnej wersji w systemie?
jeżeli powrót do poprzedniej wersji nie rozwiązał problemów to raczej musiało się zmienić coś po drodze poza TB!

nod dzialal bez problemu bez wtyczki (kilka razy cos znalazl) jednak to nie nod jest problemem
cały czas mam problem z odczytaniem maili z backupu (pokazuje info o błędzie, naprawia i maile znikają)