1 (edytowany przez Cojak 2008-08-20 23:46:30)

Temat: Bat zmienia kodowanie na Chiński

Witam!

TheBat 3.99.3, Win XP SP2.

Po pociągnięciu poprawek przez MS Windows XP TheBat zaczął się dziwnie zachowywać na jednym koncie.

Chodzi o zmieniające się kodowanie wiadomości w locie ze Środkowoeuropejski ISO na Chiński...

Wygląda to tak i zawsze tak wyglądało odkąd używam Bata.

Tworzę "Nowa wiadomość". Domyślny edytor to oczywiście MicroEd. Zanim cokolwiek zrobię patrzę do menu Opcje/Standard kodowania zanków/Środkowoeuropejski ISO. Czyli wszystko OK.

Teraz wybieram z rozwijanej belki w polu DO: ostatni adres e-mail (akurat do żony) i po tej czynnści zawartość wiadomości, czyli powitanie i stopka zamieniają się na znaczki z chińskimi znakami, nie wszystkie. Zaglądam znów do menu i zamiast Środ.... ISO mam Chiński... !!!

Przetrzepałem Bata pod kątem szablonów dla kont, użytkownikó i grup w książce adresowej i nigdzie chińskiego nie ma jako domyślny.

Mało tego, dopisałem do szablonu : %CHARSET="ISO-8859-2" i również nic nie pomaga.


Objaw jednak dotyczy wszystkich kont w TheBat i jak na razie 2 adresów mail z jednej grupy, na które próbuję wysłać wiadomość więc krąg poczukiwań jest dość mocno zawężony ale mimo tego nie udało mi się dojść do sedna sprawy. Co ciekawe, adres mojej żony należy do grupy X gdzie inne adresy działają poprawnie, czyli nie zamieniają kodowania w locie. Sprawdziłem też czy dla konkretnej osoby nie ma specjalnego szablonu, który mógłby powodowac te zmiany ale szablon jest pusty i nie zaznaczony. I na tym skończyły mi się pomysły.

Proszę o podpowiedź bo to zapewne błacha sprawa.