Temat: Regula - czym nakarmić na początku?

Witam.

Testuję sobie właśnie The Bat! (3.62.07) oraz Regula Anti-Spam (1.6.2.0). Większość ustawień zostawiłem standardowo.
Mimo ogromnych ilości spamu na moim koncie, Regula wszystkie puszcza jako 'czyste'. Robię wtedy na nich "oznacz jako spam", ale wcale to chyba jej nic nie uczy. Domyślam się, że po prostu taka nauka zajmuje trochę czasu. Zatem pytanie: czy można ten filtr nakarmić jakimiś standardowymi regułkami (spamem, itd.) żeby mógł się szybko nauczyć, co ma robic? smile


I drugie pytanie: co znaczy w konfiguracji reguli "Włącz filtr bayesa - prosze natychmiast wyłaczyć TB!"???

pozdrawiam

2

Odp: Regula - czym nakarmić na początku?

Jak przeczytasz podręcznik do Reguli zrozumiesz, że to wtyczka o całkiem innym podejściu niż te typowe rozwiązania bazujące na bayesie.

Tutaj wszystko ma swoją kolejność. Wszystko jest w pewny sposób shierarchizowane. Sprawdzenie Bayesem jest zapewne w standardowym układzie reguł dopiero gdzieś pod koniec stawki i jeżeli np jest spełniony warunke, że wcześniejsza korespondencja mieści się w jakimś przedziale score to Bayes może nawet być nie odpytywany (to samo tyczy się DNSBL i RBL). Uczenie to funkcja kierowana tylko i wyłącznie do funkcji Bayesa w Reguli, więc jeżeli ten mechanizm byłby wyłączony oznaczałoby to nie mniej ni więcej tylko daremny trud w używaniu opcji oznacz jako spoam z poziomu TB.

Najlepiej w celu sprawdzania rezultatów działania wtyczki używać dołączonego menadżera Reguli, który ładnie pokazuje co jako co jest oznaczone i dlaczego. Łatwiej jest zrozumieć mechanizm działania Reguli. Do tego przejrzenie plików reguł też pokaże o co tak naprawdę biega.