1

Temat: Reinstalacja Bat 2.11 -> 4.0.38: brak filtrów

Witam!

Używam The Bat! 2.11. Ze względu na to, iż nie ma on (o ile mi wiadomo) możliwości odpowiedzi z cytowaniem maila w HTML-u z zachowaniem jego struktury (przerabia go na text, usuwa wstawki graficzne), a niestety, coraz częściej potrzebuję odpowiadać na różne "dziwne" maile w HTML, postanowiłem zakupić nowszy Bat.

Ściągnąłem aktualną wersję testową ze strony thebat.pl i okazało się, że ona nie widzi filtrów poczty przychodzącej. Ze względu na to, iż mam ich kilkaset, niektóre współzależne od siebie - ich ręczne przepisanie wydaje się prawie niemożliwe.

Pytanie: jak przenieść filtry Bat 2.x -> Bat 4.x?
Sama podmiana plików account.srx (2.x) na account.srb (4.x) nic nie daje - chyba jest inna struktura.


---
Pozdrawiam.
Adam.

2

Odp: Reinstalacja Bat 2.11 -> 4.0.38: brak filtrów

opia zapasowa i import do nowej wersji.

3

Odp: Reinstalacja Bat 2.11 -> 4.0.38: brak filtrów

lazik napisał/a:

opia zapasowa i import do nowej wersji.

Tak próbuję i niestety, filtry nie przechodzą sad

Jeszcze jakieś pomysły?
Może próbować przechodzić przez kilka wersji? Na Necie powinny chyba gdzieś leżeć starsze 3.x.

---
Pozdrawiam.

Adam.

4

Odp: Reinstalacja Bat 2.11 -> 4.0.38: brak filtrów

Spróbowałem 2.11 -> 3.0 i filtry nie przechodzą, nawet przy użyciu export/import ...


---
Pozdrawiam.

Adam.

5

Odp: Reinstalacja Bat 2.11 -> 4.0.38: brak filtrów

AFAIR zmiana z v2 na v3 wiązała się ze zmianą w filtrach (centrum sortowania). Sam przechodziłem przez kolejne wersje beta i nie było problemów z filtrami jako takimi. Wypróbuj v2.11 na v2.12 beta. Oczywiście zawsze mniej kopię bezpieczeństwa.

6

Odp: Reinstalacja Bat 2.11 -> 4.0.38: brak filtrów

lazik napisał/a:

AFAIR zmiana z v2 na v3 wiązała się ze zmianą w filtrach (centrum sortowania). Sam przechodziłem przez kolejne wersje beta i nie było problemów z filtrami jako takimi. Wypróbuj v2.11 na v2.12 beta. Oczywiście zawsze mniej kopię bezpieczeństwa.

Już wiem!

Wersje 2.x zapisują filtry w tym samym formacie, pliki account.srx.
Od wersji 3.0 do bieżącej filtry sa zapisywanie w plikach account.srb.
Pliki te nie są kompatybilne ze sobą.

Mój problem polegał na tym, że u mnie istniały pliki *.srb z jednym, "fabrycznym" filtrem <Known>. Dlatego filtry nie przechodziły podczas reinstalacji.

Rozwiązanie problemu: wykasować pliki account.srb, a Nietoperek sam je sobie wykreuje na postawie plików *.srx

Tyle.

--
Pozdrawiam.

Adam.