Temat: 3 razy większy plik kopii zapasowej oraz błąd podczas odtwarzania

Witam,

Od dwóch lat używam the Bat. Uważam, ze jest to znakomity program. Ale jakiś czas temu mój zachwyt osłabł z powodu problemów z odtwarzaniem danych z archiwum. Nie pamietam dokładnie przy której wersji pojawiły się problemy, ponieważ na bieżąco aktualizuje wersję. Ale gdzieś pod koniec 2008 zauważyłem, że robiąc kompletne archiwum mojego konta, plik *.tbk spuchł 3 razy. Zazwyczaj zajmował okolo 450 MB a tu pewnego dnia nabiło aż 1,5 GB. Ale największym problemem jest brak możliwości odtworzenia z kopii zapasowej. Obecnie korzystam z najnowszej wersji 4.1.11. Wykonuje kompletną kopię konta i przy próbie odtwarzania po wpisaniu hasła (archiwum zabezpieczone hasłem) pokazuje się najpierw komunikat 'Access violation at address 00000001. Read of address 00000001' a po uruchomieniu odtwarzania w krótkim czasie wyskakuje: 'Błąd przy odczycie pliku D:\backup.tbk' i odtwarzanie przerywa się. Próbowałem kilka razy robić kopię i za każdym razem ten sam błąd. Na razie nie mam problemu z komputerem, ale włos mi się jeży na głowie jak pomyślę, że gdyby teraz padł mi dysk twardy to straciłbym korespondencje mailową z kilku ostatnich lat. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem ?

pozdrawiam,
waswotas

2

Odp: 3 razy większy plik kopii zapasowej oraz błąd podczas odtwarzania

1. Fizyczna kopia zapasowa całej instalki TB i wpisy do rejestru.
2. Jak jest taka kopia to porządki w folderach i później kopia zapasowa.

Jeśli chodzi o ten błąd to ja dodatkowo bym napisał do supportu TB:
Pomoc > Korespondencja z autorami > Prośba o dodatkowe wyjaśnienia

Jak ci odpowiedzą w tym temacie to daj info na forum.

3

Odp: 3 razy większy plik kopii zapasowej oraz błąd podczas odtwarzania

Aby rozwiązać wyżej opisaną kwestię skontaktowałem się z serwisem The Bat.
Sprawa została rozwiązana w następujący sposób:

1.Problem wielkiego pliku archiwum (1,5 GB) polegał na tym, że nie robiłem kompresji katalogów. Nawet gdy wiadomość jest usunięta z Kosza, BAT nadaj ją przechowuje. Uruchomienie akcji 'Folder/Porządku w folderach' z zaznaczonymi wszystkimi opcjami załatwiło sprawę. Teraz kopia zajmuje 400 MB.

2.Po zrobieniu porządków w katalogach można do końca wykonać operację odtwarzania z archiwalnego pliku. Nie pojawia się wcześniejszy błąd: ''Błąd przy odczycie pliku D:\backup.tbk''.

3.Problem z pojawiającym się komunikatem ''Access violation at address 00000001. Read of address 00000001', który pojawia się w chwili wskazania pliku zawierającego kopię archiwalną, nie został rozwiązany. Zostałem powiadomiony, ze ten błąd prawdopodobnie zostanie naprawiony wraz z pojawieniem się kolejnej wersji programu.

4

Odp: 3 razy większy plik kopii zapasowej oraz błąd podczas odtwarzania

Czyli podpowiedzieli ci to co ja w punkcie drugim wink