1

Temat: szablon html

Hej
Wiem że było już kilka postów na ten temat jednak nie znalazłem tam rozwiązania. Mam TB 4.1.5. Zmieniliśmy kilka rzeczy w firmie i jedna ze zmiana jest konieczność wysyłania maili w html w z gory określonym szablonie. Mamy szablon w html z jednym obrazkiem (logo).
Próbowałem na wszystkie sposoby jednak nie udaje mi się stworzyć szablonu. Chcę gotowy html "dołączyć" do maila, ale wyświetla mi znaczniki, nie parsuje kodu.

Jak można to zrobić? Musze to mieć...

Pozdr
Gites

2

Odp: szablon html

Użyłes opcji Szablon z pliku?

3

Odp: szablon html

Próbowałem ale wyświetla mi się zwyczajny html (tzn znaczniki). Chyba ze szablon musi miec specjalny format? Plik jest tak zdefiniowany:

<html>
<head>
    <title>stopka</title>
    <style type="text/css">
        body{font:11px Tahoma; color:#8c8c8c}
    </style>
</head>

<body>
tresc w html
</body>
</html>

4

Odp: szablon html

Mam podobny problem. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

5

Odp: szablon html

Po części znalazłem odpowiedź. Aby kod był widoczny jako html wiadomość należy w redagowaniu wiadomości zmienić opcje-Format wiadomości i tam html/prosty tekst zaznaczyć. Po tym wszystko ładnie będzie widocznie. Ale nadal nie widzi mi loga.

6

Odp: szablon html

Przepraszam, że sam sobie odpisuje na posty ale znalazłem to co chciałem.

Ustawiłem:

1-opcje-konfiguracja-Podgląd/edycja i tam ustawiłem wszystko na HTML i czysty tekst
2-logo wstawiłem poprzez konto-właściwości-szablony-nowa wiadomość-dodatki-wstaw-wstaw obrazek... Tam również można edytować do woli podpis.

Może komuś się to przyda.

7

Odp: szablon html

hmm, a gdzie masz opcję DODATKI? gdzieś w menu kontekstowym?

8

Odp: szablon html

Tak, w menu kontekstowym na górze redagowanego szablonu. Ale, żeby to było aktywne musisz ustawić Format - HTML (tekst zdobiony). Dopiero wtedy uaktywnia się nowe funkcję.

9 (edytowany przez rudzia 2009-10-15 09:01:35)

Odp: szablon html

Witam,

Wiem, że podłączam się pod trochę inny wątek, ale wszystkie, które mnie interesują zostały już zamknięte przez Administratora Forum.  Mam wersję 4.0.18 i oczywiście standardowy problem z podpisem.  Chętnie skorzystałabym z rozwiązania, do którego linka znalazłam już na tym forum http://konrad_sz.republika.pl/tb/htmltempl.htm Niestety utknęłam na rozdziale Sposób używania - pole nagłówka, a konkretnie w miejscu

Aby korzystać z tej możliwości należy stworzyć dodatkowe pole nagłówka (Opcje/Konfiguracja - Nagłówki, Dodaj), o nazwie X-HTML_Template i takiej samej nazwie RFC. Spośród opcji zaznaczona ma być jedynie "Zezwól na modyfikację...". W to pole możemy wpisać, z jakich szablonów chcemy korzystać (bez rozszerzenia txt). Na przykład gwiazdka,gg.

Czy może mi ktoś powiedzieć co oznacza to pole, bo ja naprawdę nie mam pojęcia gdzie mogę wpisać nazwę stworzonego przeze mnie szablonu.

Proszę o pomoc

10

Odp: szablon html

Witam, zastosowałam opisane wskazówki, ale przy edycji szablonu nie wyświetla mi się żadna funkcja "DODATKI". Używam wersji 3.99.