1

Temat: Exchange i krzaki

Kiedyś gdzieś w konfiguracji widziałem zmianę kodowania znaków. Obecnie wszystko co ślę wychodzi w Quoted-Printable, ale niestety w Outlooku 2007 widać krzaki. Chciałbym to zmienić na base64, ale niestety nie mogę znaleźć opcji w samym TB, a wydaje mi się że gdzieś była. Zna ktoś rozwiązanie?

2

Odp: Exchange i krzaki

Właściwości konta ->Zarządzanie pocztą i ostatnia ramka na dole.

3

Odp: Exchange i krzaki

W koncie Exchange widzę tylko jedną ramkę. Dla IMAP i POP3 tam jest to ustawienie, ale dla Exchange nie.

4 (edytowany przez G_K 2009-08-23 18:13:19)

Odp: Exchange i krzaki

Wedle Krynicy Nietoperkowej Mądrości pozostaje Ci chyba kontakt z producentem, gdyż czytamy:

Grupa opcji Kodowanie transportowe dla znaków spoza ASCII jest wspólna dla serwerów POP3 i IMAP4. Służy ona do konfiguracji sposobu przesyłania znaków nie mieszczących się w 7-bitowym zestawie ASCII. Oddzielnie wybiera się kodowanie dla treści wiadomości i dla jej nagłówka. Jest to szczególnie ważne dla osób posługujących się językiem innym niż angielski. Niektóre serwery pocztowe nie pozwalają na bezpośrednie przesyłanie w treści wiadomości znaków w reprezentacji 8-bitowej i dlatego wymagane jest ich kodowanie. Do wyboru są opcje Bez zmian, Quoted-printable, Base64 i dodatkowo dla nagłówka opcje Automatyczne i 8-bit Quoted-printable. Różnice między tymi metodami kodowania polegają między innymi na tym, że tekst zakodowany metodą Base64 jest całkowicie nieczytelny, zaś wiadomości kodowane za pomocą metody Quoted-printable dadzą się łatwo odczytać, gdyż kodowane są tylko znaki diakrytyczne spoza zestawu ASCII. Oczywiście, odbiorcy wiadomości korzystający z programów pocztowych potrafiących odkodować przesłany tekst nie będą mieli żadnych kłopotów (pod warunkiem zainstalowania zestawu znaków odpowiednich dla danego języka).