1

Temat: Wygląd bloku cytatu w odpowiedzi na wiadomość w HTML'u

Czołem !

Moim domyślnym edytorem dla wyświetlania wiadomości jest HTML/czysty tekst. Jeśli otrzymana wiadomości jest w formacie HTML, to mam do wyboru dwie zakładki: HTML (umożliwia odczyt wiadomości w html'u) oraz Text (wyświetlana wiadomość w formacie zwykłego tekstu). Jeśli uaktywnię zakładkę z podglądem w formacie czystego tekstu i kliknę na przycisk 'Odpowiedz' - wtedy słowa cytowane są opatrzone znakami '>' oraz ew. '>>'
Jeśli zaś aktywny jest podgląd w HTML, to po kliknięciu na 'Odpowiedz' cytat oryginalnej wiadomości pokazywany jest w postaci bloków z niebieską obramówką, jak na screenie poniżej:
http://www.dreamland.neostrada.pl/thebat_cytat.gif

Chciałem spytać gdzie jest zdefiniowany wygląd (kolor) tego obramowania ? Czy jest możliwość jego modyfikacji ?

Przy okazji spytam Was o jedno ciekawe zjawisko. Może nie jestem tu odosobniony. Kiedy otrzymana wiadomość jest w html i posiada kodowanie znaków uft-8, a ja odpowiadam na nią i również mój szablon odpowiedzi jest w utf-8, to powyżej niebieskiej ramki z cytatem pojawia się mały kwadracik, jak na screenie poniżej:
http://www.dreamland.neostrada.pl/thebat_kwadracik.gif
Czy ktoś z Was zaobserwował podobne zjawisko ?

Pozdrawiam,
Prozac

2

Odp: Wygląd bloku cytatu w odpowiedzi na wiadomość w HTML'u

Ja tego zjawiska nie zaobserwowałem, ale ta ramka, która się pojawia przy cytowaniu w odpowiedzi strasznie mi się nie podoba. Obawiam się że nie da się jej zmienić, ale poczekajmy co napiszą eksperci wink

3 (edytowany przez Prozac 2005-11-09 21:28:55)

Odp: Wygląd bloku cytatu w odpowiedzi na wiadomość w HTML'u

Czołem !
Zapodałem ten temat na oficjalnym forum The Bat!
Jeden użytkownik napisał, że problem z widocznym wyżej kwadracikiem też u niego występuje.
Miejmy nadzieję, że zostanie to zauważone przez Stefana Tanurkova smile
Z changelogu najnowszych wersji neta widzę, że cały czas coś tam z kodowaniem w Unicode poprawiają.
Tak, szablon jest rzeczywiście bardzo ładny i wielu moich korespondentów pyta się skąd mam taki ładny szablon do cytowania smile

4

Odp: Wygląd bloku cytatu w odpowiedzi na wiadomość w HTML'u

ModY napisał/a:

ale poczekajmy co napiszą eksperci wink

smile swoją ścieżką ciekaw jestem, czy takowi 'eksperci' od HTMLa w baciorku już istnieją ....