Temat: Podręcznik do TB! 4.0

Udostępniamy najnowsze wydanie podręcznika do programu The Bat! w
wersji 4.0.24.x (do pobrania jak zwykle z działu pobierania na stronie
PSTB (http://thebat.pl/download/manform.php4).

Długi okres oczekiwania na aktualizację był spowodowany ciągłymi
zmianami w kolejnych wersjach programu i brakiem czasu, by te zmiany
szybko opisywać w podręczniku. Oto bardzo skrócona lista
zmian w porównaniu z poprzednim wydaniem podręcznika:

1. Zmiana szaty graficznej wynikająca głównie ze zmian w interfejsie
   programu (niestety, spowodowało to zwiększenie rozmiaru pliku
   podręcznika).

2. Dodano opisy nowych lub zmodyfikowanych funkcji programu
   (wyszukiwanie tekstu, śledzenie adresów, edytor szablonów podręcznych,
   przeglądarka obrazków, menedżer URL, sprawdzanie pisowni... itd).

3. Usunięto nieaktualne podrozdziały.

Jak zwykle prosimy o uważną lekturę i zgłaszanie zauważonych błędów -
po zebraniu większej liczby uwag postaramy się je uwzględnić w
kolejnym wydaniu.

2

Odp: Podręcznik do TB! 4.0

Szanowny Panie,
gdzie można znaleźć jakiekolwiek informacje o obsłudze Podręcznika? Pobrałem, rozpakowałem do foldera programu i oprócz tematów nic nie widać.

3

Odp: Podręcznik do TB! 4.0

photo8 napisał/a:

Szanowny Panie,
gdzie można znaleźć jakiekolwiek informacje o obsłudze Podręcznika? Pobrałem, rozpakowałem do foldera programu i oprócz tematów nic nie widać.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb267846.aspx

4

Odp: Podręcznik do TB! 4.0

photo8 napisał/a:

Szanowny Panie,
gdzie można znaleźć jakiekolwiek informacje o obsłudze Podręcznika? Pobrałem, rozpakowałem do foldera programu i oprócz tematów nic nie widać.

To rzeczywiście dziwne zachowanie jest dla mnie czymś niezrozumiałym. Czy po naciśnięciu klawisza F1 przy aktywnym oknie programu The Bat! nie otwiera się podręcznik? Której wersji programu dotyczy opisywany problem? W jakiej wersji Windows to się dzieje?

5

Odp: Podręcznik do TB! 4.0

Witam.
Wysłałem formularz chyba już z 8 razy i po przejściu na podany adres aby pobrac nowy podręcznik 4.2.xx, otrzymuję komunikat: "Nieprawidłowy token! {Wypełnij formularz} jeszcze raz.". Jaki błąd popełniam?
Przeglądarka: Opera i IE 8. + DAP. Bat 4.2.10.1 ściągnięty i skutecznie zainstalowany. Proszę o pomoc lub radę.

6

Odp: Podręcznik do TB! 4.0

jaspadax napisał/a:

Witam.
Wysłałem formularz chyba już z 8 razy i po przejściu na podany adres aby pobrac nowy podręcznik 4.2.xx, otrzymuję komunikat: "Nieprawidłowy token! {Wypełnij formularz} jeszcze raz.". Jaki błąd popełniam?
Przeglądarka: Opera i IE 8. + DAP. Bat 4.2.10.1 ściągnięty i skutecznie zainstalowany. Proszę o pomoc lub radę.

Wyłącz wszystkie akcelertory pobierania, ja miałem problem z pobraniem przy pomocy GetRighta, pomogło wyłączenie go i ponowne wysłanie formularza.

7

Odp: Podręcznik do TB! 4.0

kemor napisał/a:
jaspadax napisał/a:

Witam.
Wysłałem formularz chyba już z 8 razy i po przejściu na podany adres aby pobrac nowy podręcznik 4.2.xx, otrzymuję komunikat: "Nieprawidłowy token! {Wypełnij formularz} jeszcze raz.". Jaki błąd popełniam?
Przeglądarka: Opera i IE 8. + DAP. Bat 4.2.10.1 ściągnięty i skutecznie zainstalowany. Proszę o pomoc lub radę.

Wyłącz wszystkie akcelertory pobierania, ja miałem problem z pobraniem przy pomocy GetRighta, pomogło wyłączenie go i ponowne wysłanie formularza.

Serdeczne dzięki, po wyłączeniu DAP wszystko pięknie zadziałało.

8

Odp: Podręcznik do TB! 4.0

jaspadax napisał/a:
kemor napisał/a:
jaspadax napisał/a:

Witam.
Wysłałem formularz chyba już z 8 razy i po przejściu na podany adres aby pobrac nowy podręcznik 4.2.xx, otrzymuję komunikat: "Nieprawidłowy token! {Wypełnij formularz} jeszcze raz.". Jaki błąd popełniam?
Przeglądarka: Opera i IE 8. + DAP. Bat 4.2.10.1 ściągnięty i skutecznie zainstalowany. Proszę o pomoc lub radę.

Wyłącz wszystkie akcelertory pobierania, ja miałem problem z pobraniem przy pomocy GetRighta, pomogło wyłączenie go i ponowne wysłanie formularza.

Serdeczne dzięki, po wyłączeniu DAP wszystko pięknie zadziałało.

To taki feler mechanizmu pobierania podręcznika, nie obsługuje żadnych akceleratorów. Drugi feler który jest od zawsze - nie otrzymasz linka do podręcznika na e-mail który jest wpisany na listę thebat.

Odp: Podręcznik do TB! 4.0

Dzień dobry,

link z pierwszego posta nie działa.

Czy byłaby możliwość opublikowania lub przesłania
podręcznika do starej wersji,
czyli tego o którym pisze Pan w pierwszym poście, czyli:
"podręcznika do programu The Bat! w
wersji 4.0.24.x (do pobrania jak zwykle z działu pobierania na stronie
PSTB (http://thebat.pl/download/manform.php4)."

Z góry dziękuję i pozdrawiam:)

10

Odp: Podręcznik do TB! 4.0

Firma Ritlabs od pewnego czasu zmieniła sposób korzystania z pomocy, odsyłając użytkowników programu do witryny sieciowej zamiast do lokalnego pliku .CHM. Zapewne wiązało się to z tym, że łatwiej jest im kontrolować treść na stronie WWW niż polegać na ochotnikach, piszących za darmo pełne wersje podręcznika. Tak było np. w przypadku wersji węgierskiej, częściowo rosyjskiej oraz oczywiście polskiej. Jedyne nad czym powinni czuwać programiści to umieszczanie odpowiednich zakotwiczeń w programie, a resztę można było załatwić w pliku pomocy, który działał "on-line".

Nie wiem kto jest autorem obecnej wersji pomocy na stronie WWW. Moim zdaniem jej treść i działanie nie umywa się do tego co było kiedyś. Mam skompilowany plik CHM do wersji 6.3 programu i potem już go nie aktualizowałem - a zmian w programie od tego momentu trochę się nazbierało.